Кожен третій хворий пташиним грипом – помирає

У березні 2013 року, китайська влада оголосила ідентифікацію нового реассортантного A (H7N9) вірусу пташиного грипу у пацієнтів східної частини Китаю.
З того часу продовжують надходити повідомлення про нові випадки захворювання людей, а це загалом уже 147 лабораторно підтверджених випадки, з яких 47 з летальним наслідком.
Зазначені випадки інфікування пташиним грипом А(H7N9) - це перші виявлені факти інфікування людей даним підтипом вірусу пташиного грипу.
Спорадичні випадки інфікування людей вірусом грипу А (Н7) реєструвалися і раніше, але це приводило, як правило, лише до легких форм захворювання.
У всіх ще зберігаються в пам'яті події 2005 року, коли світ сколихнула   захворюваність пташиним грипом, який був визваний штамом H5N1. Проте, за даними ВООЗ, на відміну від H5N1, штам H7N9 не визиває тяжкої захворюваності серед птахів, що свідчить про відсутність видимих проявів хвороби у домашніх птахів. Тому інфікування птахів штамом Н7N9, уже не може бути корисним сигналом про небезпеку для людства, як це було в 2005 році.
Генетичний аналіз штамів Н7N9 уже сьогодні свідчить про більш високу здатність вірусу інфікувати савців, у тому числі і людину, порівняно з іншими вірусами пташиного грипу.

Однак, за даними ВООЗ, на сьогоднішній день фактичних даних про стійку передачу інфекції від людини до людини немає. В даний час ВООЗ не рекомендує проводити спеціальний скринінг в пунктах в'їзду в зв'язку з даною подією і вводити будь-які обмеження на поїздки або торгівлю.
Кожен третій хворий пташиним грипом – помирає Кожен третій хворий пташиним грипом – помирає Reviewed by Віктор Ляшко on 11:46:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.