Звернення до медичних працівників щодо посилення турботи про власне здоров’я і застосування засобів індивідуального захисту органів дихання

У рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці, я, як голова Експертно-консультаційної робочої групи Держсанепідслужби України з інфекційного контролю за туберкульозом звертаюся до всіх медичних працівників, які надають допомогу хворим на туберкульоз.

Як неприємно визнавати цей факт, але з року в рік у нашій країні реєструється професійна захворюваність на туберкульоз серед медичних працівників. Так, за 9 місяців 2013 року зареєстровано 351 випадок захворювання на туберкульоз усіх медичних працівників системи охорони здоров’я, з них 45 випадків серед медичних працівників протитуберкульозних закладів.

Я переконаний, що кожен із них оцінював ризик захворіти на туберкульоз як мінімальний, адже ж це, на їх погляд, виключно соціальна хвороба. Така переконливість сформувалась у мене під час участі у моніторингових візитах, коли наша група відмічала зневажливе ставлення до використання медичним персоналом засобів індивідуального захисту органів дихання.

Тому я звертаюся до медичних працівників та інших осіб, які спілкуються з хворими на заразні форми туберкульозу, посилити турботу про власне здоров’я і застосувати засоби індивідуального захисту органів дихання.

У Вашому випадку надійним і єдиним правильним засобом індивідуального захисту органів дихання є РЕСПІРАТОР стандарту FFP2 або FFP3 (ЄС).

Потрібно також пам’ятати, що використання респіратора без проведення тесту на щільність прилягання, може заподіяти шкоду здоров’ю медичному працівнику.

З огляду на рівень впровадження інших компонентів інфекційного контролю в наших лікувально-профілактичних закладах, переконливо прошу використовувати респіратори в зонах середнього та високого ризику інфікування.

Адже, ми медичні працівники, турботою про власне здоров’я, інвестуємо в здоров’я нації. 
Звернення до медичних працівників щодо посилення турботи про власне здоров’я і застосування засобів індивідуального захисту органів дихання Звернення до медичних працівників щодо посилення турботи про власне здоров’я і застосування засобів індивідуального захисту органів дихання Reviewed by Віктор Ляшко on 22:24:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.