Для тих хто в темі 2. Лабораторії СЕС не відносяться до закладів охорони здоров’я?


У 2013 році усі лабораторні центри Держсанепідслужби у примусовому порядку зобов’язали отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Була спроба зобов’язати отримати таку ж ліцензію і всі організації, що займаються дезінсекцією, дератизацією та дезінфекцією.

До чого це я? Зараз на сайті МОЗ України розміщено проект Закону України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я». Законопроект передбачає видачу додатку до ліцензії в якому зазначатиметься вид медичної допомоги та перелік лікарських спеціальностей, за якими надається медична допомога ліцензіатом.

При цьому, у пояснювальній записці чітко зазначено, що відповідно до частини другої статті 33 Основ законодавства України про охорону здоров'я, медична допомога за видами поділяється на екстрену, первинну, вторинну (спеціалізовану), третинну (високоспеціалізовану), паліативну, медичну реабілітацію.

Перечитав ще раз зазначену статтю 33 Основ і не зрозумів. Не зрозумів до якого виду медичної допомоги відноситься діяльність лабораторних центрів ДСЕС? Думав, що до первинної медичної допомоги, де серед іншого є й поняття "здійснення профілактичних заходів". Але ж «Надання первинної медичної допомоги забезпечують центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, які є закладами охорони здоров'я, а також лікарі загальної практики - сімейні лікарі, які провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи - підприємці та можуть перебувати з цими закладами охорони здоров'я у цивільно-правових відносинах. До складу центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги можуть входити як структурні чи відокремлені підрозділи фельдшерсько-акушерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети.». Лабораторні центри тут відсутні. Як і у вторинній…


До чого це я? Це я про маніпулювання медичним стажем. Хто пережив реорганізації 2012 року та читав 442 постанову мене зрозуміють. А іншим немає чого й перейматись. 
Для тих хто в темі 2. Лабораторії СЕС не відносяться до закладів охорони здоров’я? Для тих хто в темі 2. Лабораторії СЕС не відносяться до закладів охорони здоров’я? Reviewed by Віктор Ляшко on 17:12:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.