Лікарі збирались обговорити перспективи сімейної медицини


Написав для сайту ГО "Інфекційний контроль в Україні" репортаж з тренінг-програми "Мистецтво лікування: контроль, профілактика, якість життя":"Київський міський Будинок учителя зустрів лікарів сімейної медицини зі всієї України. Цей скромний будинок розташований майже напроти помпезного готелю «Опера». Місце зустрічі нагадує, що сімейні лікарі в регіонах це не стоматологи столиці та обласних центрів, які зазвичай збираються п’ятизіркових готелях.Тренінг-програму «Мистецтво лікування: контроль, профілактика, якість життя» для сімейних лікарів вирішив відвідати в післяобідній час. Оскільки, проблеми сімейної медицини в Україні можна взнати лише коли закінчиться офіціоз. А мало коли який поважний чиновник досидить до другої половини конференції.

Цього разу зустріч сімейних лікарів відбувалася в Київському міському будинку вчителя. Вже на вході посмішками зустрічають численні представники виробників фармацевтичних препаратів. І коли розуміють, що ти їх клієнт, а підготовка ж була відповідна, розпочинають свою пісню. За 20 хвилин в голові сир-бор: інсульт, корзилекс, гепатит, лікує все, каплі, мексаприн… І головне щоб по 20 капель 3 рази на добу.

Тікаючи з цього «бджолиного раю» потрапляєш в конференц-зал. Знаходиш вільне місце і насолоджуєшся. Насолоджуєшся тишиною і монотонним бурмотінням лектора - жіночки пенсійного віку.

І так, хто в нас тут в залі. Лікарі в основному пенсійного та передпенсійного віку. Є й молодь, напевно студенти, які прийшли послухати власних викладачів-професорів. Заробляють позитивну оцінку на іспит. Представники фармбізнесу і сімейні лікарі відрізняються один від одного як будинок вчителя і готель «Опера», що знаходиться навпроти. Нові моделі телефонів, костюмчики, папочки, тоненькі ноутбуки з однієї сторони і повні руки пакетів з рекламною продукцією, скромний одяг, заклопотаний погляд з іншої. Погляд, який не вселяє оптимізму за майбутнє української сімейної медицини.

На четверту годину запланували подискутувати про перспективи розвитку сімейної медицини. І чим ближче до дискусії тим більше лікарів з регіонів потихеньку почали залишати залу.

Проте на обговорення перспектив підтягнулися головні позаштатні спеціалісти Міністерства охорони здоров’я, експерти, які пишуть реформи, та представники громадськості. Розпочали обговорення при балансі сил 10 проти 83. Причому 10 – це представники сімейних лікарів.

«А що вони нового тут скажуть, - говорить Галина Іванівна, лікар сімейної медицини з району Дніпропетровської області, яка нагадує шкільну медсестру з дитинства, - доплати познімали, бензину не дають, а переселенців зі сходу добавилося. Але кому це цікаво. От я, щоб облегшити фізичне навантаження, вже велосипед собі купила».

Після того як озвучили, що з 54 мільярдів гривень, які виділяються на охорону здоров’я, лише 83 копійки надходить на людину, постає логічне питання: «А дійсно кому це цікаво?»

У цей момент з трибуни чиновник МОЗу розповідав про кількість виданих нормативних актів, згадував ЦК КПСС, про тридцять років становлення сімейної медицини та багато іншого. Навіть розповів якусь смішну історію, на яку зреагувала лише президія. У залі посмішок не було.

У залі було сонне царство. Дехто практикувався в селфі. Дехто навіть умудрявся в'язати на спицях. Все ж таки сімейний лікар в першу чергу повинен дбати про сім’ю.

«Де взяти гроші» - запитання від Зоряни Черненко, представника Реанімаційного Пакету Реформ, здавалося розбудило аудиторію. Але цей мимовільний порив швиденько погас.

Хтось зі спікерів сказав, щоб не стати жертвою реформ треба їх очолити. А чи зможуть ці люди, яким вклоняється та дякує більшість зубожілого народу України, добратися до верхніх щаблів влади? Чи будуть вони почуті? На цій дискусії їх не чули. Підійшовши до трибуни наші чиновники відразу забували про регламент. І розповідаючи про «космічні кораблі» напевно любувалися собою, не помічаючи тих хто сидів в залі. І одні й інші були заклопотані власними проблемами і не замітили як промайнули дві години.

Галина Іванівна, яка на наступний день від’їжджає до Дніпропетровська і відразу на передову, на прощання сказала: «Подивіться на цей зал. Думаєте вони хочуть навчатись та переучуватись?». А я й не знав що відповісти. Вітри змін не для всіх бувають попутними. Але щоб дійти до мети потрібно перш за все йти.

І зовсім не сімейні лікарі в цей вечірній час йшли в Національну Оперу на урочистості до 200-річчя з дня народження Михайла Вербицького."
Лікарі збирались обговорити перспективи сімейної медицини Лікарі збирались обговорити перспективи сімейної медицини Reviewed by Віктор Ляшко on 17:56:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.