Погляд збоку

Минулого року написав статтю Погляд з боку для журналу "СЕС, Профілактична медицина". У якій було запропоновано лабораторним центрам Держсанепідслужби розпочати процес, який зазвичай називають бенчмаркінгом. Це коли установа дізнається, які рівні їй організації мають найкращі показники діяльності та вивчає детальну якісну й кількісну інформацію про зміст і процеси, що сприяють кращій продуктивності.


На мій погляд, дана стаття не втратила свою актуальність і зараз. Особливо друга її частина де йде мова про менеджмент управління. Адже сьогодні соціальні мережі активно обговорють слова першого заступника Міністра охорони здоров'я України Олександри Павленко: «Лікувальні заклади мають стати ефективними підприємствами».

У своїй статті я використав цитату В.М. Рудого, який сказав: "Результати комплексного аналізу чинного законодавства свідчать, що, зважаючи на фактичну заборону приватизації державних і комунальних закладів охорони здоров’я, встановлену ст. 49 Конституції України, рівень адміністративної та фінансової автономії таких закладів має підвищуватися без зміни їх форми власності, в рамках публічного сектора. При цьому, враховуючи особливості національного господарського законодавства, на сучасному етапі найбільш доцільною моделлю автономізації державних і комунальних закладів охорони здоров’я в Україні можна вважати модель, яка передбачає реорганізацію цих закладів шляхом їх перетворення з бюджетних установ на державні та комунальні некомерційні підприємства із закріпленням за ними статусу неприбуткових організацій."

На мою думку, це перший крок у оптимізації роботи закладів охорони здоров'я, який я особисто підтримую! А Ви?
Погляд збоку Погляд збоку Reviewed by Віктор Ляшко on 10:45:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.