Кому вигідно щоб населення продовжувало палити?

«Кому вигідно щоб населення продовжувало палити?» - таким запитанням Ольга Богомолець розпочала прес-конференцію 1 липня 2015 року в інформаційному агентстві «Укрінформ». Конференція була присвячена обговоренню нових вимог до регулювання інгредієнтів, смакових добавок і маркування тютюнових виробів та повної заборони реклами цигарок у мережі Інтернет.


Говорили про новації в обігу тютюнових виробів у день, коли пиво стало алкогольним напоєм. Це чіткий сигнал для Європейського Союзу про готовність України гармонізувати своє законодавством до останніх новацій ЄС чи просто збіг?

Знаю, що бізнес стогне від цих сигналів та нововведень. Але ж ми повинні дійти до тієї омріяної Європи, чи не так? І слова Голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, що держава не повинна заробляти на вбивстві своє нації, дають чітку відповідь бізнесу.

При цьому Ольга Вадимівна показала, що дуже опікується малим та середнім бізнесом, оскільки залишила прес-конференцію пославшись на надважливе голосування з відміни впровадження касових апаратів. Але про віртуальну платформу 80+ згадати встигла.

Повертаючись до запитання: «Кому вигідно щоб населення продовжувало палити?». Збирався відповісти - лікарям! Адже саме перед прес-конференцією на ФБ-сторінці одного з друзів був опублікований пост:Хотів коментувати, але не зміг. Сумно ...

Ольга Богомолець відповіла на своє запитання по-іншому: «Вигідно тим, хто не хоче платити людям пенсію. Тим, хто тримається за податки з алкоголю та тютюну. Тим, хто не може розвивати здорову економіку, створювати здорові робочі місця. Але ми повинні будувати державу засновану на здоровій нації, не вбивати людей, а створювати їм умови для того, щоб бути здоровими та щасливими і пишатися своєю країною».

З метою охорони здоров’я українців від шкідливого впливу тютюну народні депутати Богомолець О.В., Гопко Г.М., Мусій О.С., Унгурян П.Я., Луценко І.В. та Корчинська О.А. зареєстрували у Верховній Раді України законопроект №2820.

Імплементація законопроекту не передбачає жодних витрат із державного бюджету. Всі витрати на запровадження змін до упакування та маркування тютюнових виробів понесуть тютюнові корпорації. Тож, я вважаю, нас чекають захоплюючі баталії між корпораціями та борцями з тютюном, адже перші будуть вживати всіх заходів щоб загальмувати ухвалення цього законопроекту.

А знаєте чому вони будуть проти? Тому що говорячи їх словами (інформація з матеріалів Регіонального центру громадянського представництва «Життя»):

«За відсутності будь-яких інших маркетингових повідомлень, наша упаковка … є єдиним комунікатором сутності нашого бренду. Упаковка – це наш маркетинг»;

«Вимоги розміщувати кольорові графічні попередження на передній та задній стороні упаковки є найбільшою маркетинговою загрозою для нас …»;

«Ми відчуваємо, що жінки є основною мішенню для нашої інноваційної задачі пакування, та більш можна жіночна упаковка може підвищити актуальність деяких з наших брендів».

Це що стосується зовнішнього виду пачки, але ж закон ще передбачає й заборону використання смакових добавок.
«Здорової дози тютюнових виробів не буває.», - каже Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров'я, - «Тому не треба вводити в оману споживача. На сьогодні при виготовленні цигарок застосується ще близько 600 інгредієнтів.»


Такі популярні інгредієнти, як: цукор, ментол, кориця, ваніль, какао, шоколад додаються до тютюнових виробів, що зробити їх приємнішими на смак та привабливішими для молоді. Також вони створюють ілюзію користі для здоров’я, оскільки нібито нейтралізують негативну дію куріння. Однак, за цим криються додаткові фактори ризику для здоров’я людей.

І всі це розуміють! Всі, окрім служби, яка дала старт моєму професійному зростанню.

Адже як це не абсурдно звучить, але санітарно-епідеміологічна служба висновками державної санітарно-епідеміологічної експертизи ще й досі підтверджує безпечність сигарет та тютюну.

«висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи - документ установленої форми, що засвідчує відповідність (невідповідність) об'єкта державної санітарно-епідеміологічної експертизи медичним вимогам безпеки для здоров'я і життя людини, затверджується відповідним головним державним санітарним лікарем і є обов'язковим для виконання власником об'єкта експертизи (стаття 1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»)
Усі сигарети є однаково шкідливими, тому після ухвалення законопроекту зазначення рівнів смол і нікотину на пачках буде заборонене. Оскільки ці показники вводять в оману курців, створюючи враження, що деякі сигарети є нібито менш шкідливими, ніж інші.

А висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на сигарети, які засвідчують їх безпечність для життя та здоров’я, видаватись будуть. Отакої. І хай Директива 2014/40/ЄС зачекає…

Ще деякі цікаві факти підготовлені Андрієм Скіпальським (керівник Центру контролю над тютюном) та його командою:

«Попередження на пачці працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. У середньому курець виймає та споглядає упаковку 20 разів на день, або 7300 разів на рік. Такі графічні малюнки також бачать ті, хто навколо курця, члени родини, друзі, колеги»

«Медичні попередження на пачках тютюнових виробів ефективні у відмові молоді від початку куріння»

«Дослідження, проведені в Канаді, доводять, що 90% молоді визнають кольорові попередження такими, що надають більше інформації про шкоду куріння, є більш наочними, а відповідно, впливовими та менш привабливими»

«Фотографія та потужна графіка допомагає курцям краще візуалізувати природу хвороб, спричинених курінням, ніж просто слова»
Кому вигідно щоб населення продовжувало палити? Кому вигідно щоб населення продовжувало палити? Reviewed by Віктор Ляшко on 22:24:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.