Винайшли новий 10-хвилинний тест для діагностики раку

Американські вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі розробили простий неінвазивний тест на виявлення онкологічних хвороб.

Цей тест можна зробити у себе вдома витративши всього 10 хвилин і декілька крапельок слини. Для розробки тесту використаний метод "рідка біопсія”, що базується на виявленні маркерів раку в біологічних рідинах людини.

За словами Девіда Вонга (David Wong), професора онкології Каліфорнійського університету, тест має 100% точність і настільки простий, що тестування можна проводити в аптеці, у стоматолога або навіть у себе вдома, якщо це необхідно.

Цього року каліфорнійські вчені планують провести повномасштабні клінічні випробування за участю хворих на рак легенів. Після цього настане черга звертатися за отриманням дозволів до FDA.

Передбачається, що тест буде використовуватися для діагностики різних видів раку, зокрема, раку ротової порожнини. 
"Якщо в крові або слині людини присутня ДНК будь-якого ракового захворювання, то цей тест це визначитить", - стверджує професор Вонг.
Новий тест неінвазивний і дешевий - його вартість близько $ 20.

У сучасних умовах раннє виявлення онкологічних захворювань майже завжди призводить до повного виліковування. Отримання можливості простої діагностики, що не вимагає складного обладнання, може істотно змінити ситуацію в нашій системі охороні здоров’я. В якій злоякісні новоутворення є другою причиною смертності, поступаючись лише серцево-судинним захворюваням.

Будемо вірити, що років через 5 - 10 наші лікарі будуть озброєні цими тестами. І не тільки онкологи, але і просто дільничні терапевти/сімейні лікарі, які становитимуть основу нової ситеми Public Health.

Першоджерело: The Telegraph
Винайшли новий 10-хвилинний тест для діагностики раку Винайшли новий 10-хвилинний тест для діагностики раку Reviewed by Віктор Ляшко on 16:06:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.