Маски хірургічні: грип і клоунада

"Звідки у вас, “младоепідеміологів", такий азарт воювати з усталеними основами епідеміології?". Так реагують під одним із постів у FB про неефективність хірургічних масок у боротьбі з грипом. Цьогоріч "масочна клоунада" в столиці зашкалює. Цьому, на жаль, сприяв непрофесіоналізм спеціалістів держсанепідслужби м. Києва. Які протягнули рішення КМДА про носіння масок в громадських місцях і показушний контроль за його виконанням влаштували.

Навіть політики з радістю долучились до цієї істерії. Як не як, проблема то на слуху. Реформ ніяких, то чому б на цьому не пропіаритись. Нещодавно на відомому шоу один з політиків звинуватив Міністра охорони здоров’я в "кричущому непрофесіоналізмі". Бо той на всю країну, публічно, заявив, що маски носити не потрібно.

А ви виконуєте це рішення КМДА? Я ні. Їжджу в метро без маски. Бо не клоун.

Хто з нас правий і чи все ж таки одягати маску? Остаточне рішення за вами. Нижче наводжу власні аргументи чому я проти.  

Наказ МОЗ який регулює заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні діє з 1998 року. 

І в ньому не зазначено а ні слова про необхідність (доцільність, обгрунтованість) носіння масок у місцях громадського користування. Є згадка тільки про персонал у пологових будинках і персонал карантинних груп в дитячих садочках.

Знаєте чому? Тому що хірургічні маски застосовуються з метою унеможливлення або зменшення виділення збудника із дихальних шляхів, і, увага, запобігання інфікування оточуючих! А не навпаки!!! 


Це зумовлено відсутністю в «медичних масках» смуги обтюрації, що забезпечує герметичне прилягання маски до обличчя. Через ці нещільності забруднене повітря при вдиху потрапляє в респіраторні органи користувача, оминаючи фільтруючий корпус.

Жодна хірургічна маска, навіть “заводського” виробництва не сертифікована як засіб індивідуального захисту органів дихання! Жодна! Якщо навіть вам трапиться така на очі, знайте, її виробники - шарлатани!

Пояснюю. В нас діє державний стандарт України: ДСТУ EN 14683:2014 Маски хірургічні. Вимоги та методи випробування.

Це тотожний переклад європейського стандарту (EN 14683:2005, хоча в Європі в 2014 році випустили вже новий EN 14683:2014 Medical face masks. Requirements and test methods)), який визначає конструкцію та експлуатаційні вимоги і методи випробувань хірургічних масок, призначених для обмеження передачі інфекційних агентів від співробітників до пацієнтів і під час хірургічних процедур в операційних і інших лікувальних установах з аналогічними вимогами. Цей європейський стандарт не застосовується до засобів, призначених виключно для особистого захисту персоналу.

На відміну від хірургічної маски, засіб індивідуального захисту органів дихання, наприклад респіратор, - це засіб, що забезпечує захист організму від інгаляційної дії хімічних, біологічних і мікробних забруднень. Основна відміність респіратора від “хірургічної маски” саме в щільності прилягання до обличчя, що забезпечує максимальну герметичність.

При виробництві засобів індивідального захисту органів дихання виробник змушений дотримуватись вимог ряду ДСТУ (з переліком ознайомитись можна за посиланням), також на ці засоби є технічний регламент (затверджений постановою КМУ від 27 серпня 2008 р. N 761). Роботодавець при закупівлі ЗІЗ зобов'язаний користуватися Правилами вибору та застосування засобів індивідуального захисту органів дихання (Наказ Держгірпромнагляду від 28.12.2007 N 331).

Тому, шановний дописувач з першого абзацу,  навіть"коли "тьотя Глаша" миє дезрозчином колеса” одягнувши хірургічну маску, вона захищає виключно колеса, а не свої органи дихання. А це вже порушення роботодавцем, який видав їй цю маску, статті 8 Закону України “Про охорону праці”.

Ех.. І чудовий же шанс є в Державної інспекції праці для показової порки органу місцевого самоврядування за неналежне виконання законодавства про охорону праці. Фотофактажу в соціальних мережах повно.

P.S.: от чому не додумаються заборонити безрецептурний продаж антибіотиків хоча б у сезон підвищеної захворюваності на ГРІ. 
Маски хірургічні: грип і клоунада Маски хірургічні: грип і клоунада Reviewed by Віктор Ляшко on 08:40:00 Rating: 5

1 коментар:

  1. Ця ситуація трапилася тому, що в нас керівництво, або не знає справжніх експертів, або не дослухається до них! А де наші професори та академіки-епідеміологи? Давайте вимагати пояснень від них!

    ВідповістиВидалити

На платформі Blogger.