Як я уявним відділенням у лікарні керував

Поділюся з вами результатами експерименту, який я мав можливість провести на тренінгу “Ультрафіолетове випромінювання - інженерний компонент інфекційного контролю за туберкульозом”


Уявив я себе завідувачем невеличкого відділення мультирезистентного туберкульозу. Увійшов у роль і зобов'язав інженерів/лаборантів/епідеміологів (учасники тренінгу) зробити мені технічне завдання на закупівлю ультрафіолетових бактерицидних опромінювачів для відділення.

Але не просто там техзавдання, а так щоб з дотриманням отих “совєцкіх” санпінів (у даному випадку 1983 року), відміна яких з 2017 року "призведе до краху" нашого з вами безпечного життя.

З поставленою задачею колеги справились за півгодини. Отримав проект техзавдання з кошторисом на 24 тис. грн.

Мало того, що я коварний уявний завідувач, так я ще й прогресивний. Мене не зупинять підкилимні ігри Комітету Верховної Ради України з охорони здоров’я. Уявляти так уявляти. Тому випадково сталося так, що моє уявне відділення мультирезистентного туберкульозу знаходиться в лікарні, яка вже має фінансову автономію.

Якщо ми автономні, то й планувати треба по економному. Позвав я інженерів/лаборантів/епідеміологів і кажу: “А зробіть мені таке ТЗ, щоб ми не ці “совєцкі” норми виконували, а забезпечили безпечне перебування у нашому відділенні пацієнта і медичного працівника. Оскільки, отой “совєцкій” санпін уже й так діє більше 30-ти років, а ламп у нас як не було так і немає, а відділення як працювало так і працює, а СЕС як ходила так і ходить.” (То легенда у нас така про СЕС).

І додаю: “А оскільки у нас заклад з фінансовою автономією, у разі позитивного вирішення питання, розраховуйте на премію у розмірі 50% зекономлених коштів”.

Через 10 хвилин маю новий кошторис. Матеріальний стимул творить дивні речі. Розповідають мені інженери/лаборанти/епідеміологи, що в Києві, на тренінгу, їх навчили у паспорт лампи заглядати та на міжнародні підходи орієнтуватись. Міжнародні підходи, які вже давно освоїли і в країнах пост-радянського простору (Бєларусь, наприклад). Але, які наша "прогресивна" медична наука до цього часу не пускає в Україну.

І за цими міжнародними підходами розробили вони мені два кошториси: один на 16 тис. грн. зі стаціонарно встановленими екранованими та відкритими бактерицидними опромінювачами, а другий на 12 тис. - зі стаціонарно встановленими екранованими та одним пересувним бактерицидним опромінювачам.

Реалізація другого варіанту дозволить зекономити 12 тис. грн.  у порівнянні з найпершим кошторисом. Виконавши обіцянки (6 умовних тис. віддаю на премію) для закладу маю економію 6 тис. грн. і плюс мотивованого спеціаліста. Мотивованого на роботу по-іншому: економити можна і державні кошти та ще й мати з цього особистий зиск. І це ми ще ProZorro не задіяли.

Так от. Я за фінансову автономію закладів охорони здоров’я. І я підтримую рішення Уряду про відміну “совєцкіх” санпінів, які де-факто не працюють в нашій країні. І які з 2017 року не будуть працювати і де-юре. 

PS.: а може мені в Одесу махнуть, умовний досвід уже є )))
Як я уявним відділенням у лікарні керував Як я уявним відділенням у лікарні керував Reviewed by Віктор Ляшко on 00:30:00 Rating: 5

1 коментар:

 1. Вікторе, вітаю і дякую! Я також підтримую автономію і фінансову і управлінську ЗОЗів, але реалістично - який % діючих Голов лікарів сповідують тіж ж самі НЕ "совецькі" принципи управління, ТА при цьому обтяжені знаннями про грмадське здоров'я та сучасними методиками/рекомендаціями АБО обтяжені знаннями іноземної мови для можливості ознайомитися із оними у відкритих джерелах... ах
  чи є стратегія (окрім всіх звільнити та найняти нових)бо нових треба десь взяти і то добре щоб вони відповідали хоча б частині зазначених критеріїв.
  а поки гляну що там в Одесі пропонують :)
  з найкращими,
  Вікторія

  ВідповістиВидалити

На платформі Blogger.