Public Health дайджест: 14.02-20.02.2016

Тижневий дайджест про найцікавіші події у сфері громадського здоров'я. В Україні

Концепція розвитку системи громадського здоров'я 


У вівторок (16.02.2016) робоча група МОЗ із залученням міжнародних партнерів провела чергову зустріч. Дискутували з наступних питань: організаційні принципи системи громадського здоров'я; компетенції первинної медико-санітарної допомоги у цій сфері; людські ресурси; виконання Міжнародних медико-санітарних правил; наукові дослідження.

Обговорили рішення суду, яке визнає протиправним та зобов'язує скасувати абзац 2 п. 1 Постанови №442 в частині реорганізації Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Хочу привідкрити занавіс. Оприлюднення Концепції для громадського обговорення планується наступного тижня. Сдікуйте за оновленнями на сайті МОЗ.Під такою назвою в середу (17.02.2016) було презентовано проект, який буде реалізовуватися Міністерством охорони здоров’я України за кошти надані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Швейцарською Конфедерацією. Проект триватиме з грудня 2015 до листопада 2019 року.

З виступів стало відомо, що громадське здоров'я є одним з п'яти ключових напрямків реформи. Нижче слайд з презентації заступника міністра Ігоря Перегінця.

"Цього тижня ми завершимо реєстрацію Центру громадського здоров'я МОЗ України" - пообіцяв залу Ігор Богданович.

Вважаю реєстрацію установи "точкою неповернення", тому очікую з нетерпінням. Інсайдерська інформація говорить, що саботажники уже на лікарняному. Так що є надія!


У середу на сайті Держсанепідслужби з'явився коментар про рішення суду, яке визнає протиправним та зобов'язує скасувати абзац 2 п. 1 Постанови №442 в частині реорганізації Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

На мій погляд, коментар більше направлений на підтримку дій, уже зроблених Міністерством охорони здоров'я, в частині побудови нової системи громадського здоров'я.  Таке рішення підтримую.

17 лютого у Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. академіка Л.І.Медведя МОЗ України відбувся круглий стіл «Ціна здоров’я: чи є альтернатива?».

Був запрошений але не зміг відвідати. Інформація про захід є на сайті Міжнародного центру перспективних досліджень. 

«Ідея концепції громадського здоров’я - чудова, люди у нас тямущі, а фінансові ресурси цілком реально можна залучити від наших європейських партнерів. Так що будемо змінювати демографічну ситуацію в Україні», - говорить голова правління МЦПД.

Громадське здоров'я стає все більш популярним. Значить у правильному напрямку рухаємось.


У четвер в офісі Реанімаційного Пакету Реформ експерти робочої групи при МОЗ презентували для громадськості та обговорення Концепцію фінансування системи охорони здоров’я в Україні.

В Концепції пропонується запровадити 5 головних бюджетних програм, серед яких є "Громадське здоров'я". За новою Концепцією у 2015 році видатки на цю бюджетну програму становили б 5.9% (3,369,256,284). І це не погано. Хоча  деякі запитання є. Треба аналізувати.


У світі

У Бельгії заново запустили дві старенькі АЕС. І це незважаючи на 16 тисяч тріщин, які були виявлені в минулому році в двох реакторах.

Як повідомляє avaaz.org "старенькі" АЕС роблять Бельгію символом світової небезпеки: у 2014 році був встановлений рекорд з неочікуваних проблем у реакторах, тріщини і навіть вибух у грудні минулого року. Експерти говорять, що причиною цього є навність тріщин у "найбільш вразливих компонентах" станцій і "якщо тиск в реакторі понизиться, то ми отримаємо аварії як в Чорнобилі або Фукусимі".


У понеділок генеральний директор ВООЗ  в Брюселі своїм виступом відкрила Європейський медичний корпус.

 Ключові тези виступу, що стосуються громадського здоров'я:

"Все, що можна зробити наперед, слід зробити невідкладно."

"Основа системи громадського здоров'я, здатна реагувати на спалахи та надзвичайні ситуації, закладається на національному рівні."

"Спільно ми ніколи не дозволимо іншому вірусу вийти з-під контролю. Наше зобов'язання перед більш ніж 11000 чоловік, які померли від Ебола - бути краще підготовленими."

"1 лютого ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію в області громадського здоров'я, що має міжнародне значення, через прогалини в наших знаннях про хворобу і вірус Зіка та можливий зв'язок з вродженими аномаліями."Public Health дайджест: 14.02-20.02.2016 Public Health дайджест: 14.02-20.02.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 09:00:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.