Public Health дайджест: 21.02-27.02.2016

Тижневий дайджест про найцікавіші події у сфері громадського здоров’я


З 2017 року перестають діяти радянські санітарні норми


Уряд своїм розпорядженням відправляє санітарні норми і правила радянських часів у архів історії. Залишилось 10 місяців для того щоб переглянути та актуалізувати найнеобхідніші документи з тих, що підлягають скасуванню.

Повністю підтримую застосований Урядом підхід за, так званим, принципом "юридичної гільйотини". Інший варіант, напевно, був просто відсутній. 

Проект Закону про засади державної політики охорони здоров'я

На офіційному веб-порталі Верховної Ради України з'явився проект Закону про засади державної політики охорони здоров'я. Позитивно, що автори законопроекту вважають розвиток системи громадського здоров'я основним завданням державної політики.

Але з пріоритетами щось намудрували. Зокрема, пріоритет 4 "розвиток громадського здоров’я, поширення серед населення здорового способу життя, дотримання вимог щодо безпечних для життя та здоров’я довкілля, якісної води і харчових продуктів, умов праці". Як на мене, то все що йде після слів громадське здоров'я і є його складовою. 

Буду писати пропозиції. Наприклад, ми з Володимиром Короленко відпрацювали визначення поняття громадське здоров'я. Яке звучить наступним чином: "громадське здоров’я - система (наукових, політичних, економічних, медико-соціальних) заходів, направлених на зміцнення здоров’я, попередження захворювань, продовження активного і працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднаних зусиль усього суспільства."

Побудова системи ОЗ європейської якості

Ольга Богомолець представила концепцію реформування медичної галузі із, як вона вважає, чіткими термінами виконання.

Згадала вона у презентації й про громадське здоров'я. Богомолець зазначили, що ця система повинна базуватись на сучасних прицинпах сформульованих міжнародною спільнотою.

А далі з'явились слайди, які напевно, повинні були розшифрувати ті сучасні принципи:Про реформи та новації в охороні здоров'я

Інтерв'ю Павла Ковтонюка, проектного менеджера з реформи охорони здоров'я Національної ради реформ, про реформу щодо автономії лікарень, про безкоштовну медицину та про нововведення Кабміну. Все це на мультимедійній платформі IDEALIST.media.

Розумію, що без системних змін у підходах фінансування побудувати ефективну систему громадського здоров'я майже не можливо. Тому з цікавістю відслідковую зміни, які відбуваються в цій сфері. 

Public Health дайджест: 21.02-27.02.2016 Public Health дайджест: 21.02-27.02.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 21:00:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.