Public Health дайджест: 06.03.- 12.03.2016

Тижневий дайджест про найцікавіші події у сфері громадського здоров’яКонцепція розвитку системи громадського здоров'я в Україні!

Міністерство охорони здоров'я в середу оприлюднило для громадського обговорення проект Концепції розвитку системи громадського здоров'я в Україні.

 
А вже в четвер експертна робоча група з розробки концепції обговорила процедуру обговорення пропозицій та зауважень, які будуть надходити. Поки буде тривати процедура обговорення концепції, вирішено зосередитись на розробці проекту плану її реалізації. Вірус Зіка

Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чен розповіла про результати останнього засідання Комітету з надзвичайних ситуацій. З її слів, у медиків є дані, що підтверджують здатність вірусу проникати через плацентарний бар'єр та інфікувати плід. При цьому він у першу чергу вражає клітини головного мозку плода.

Останні дані вказують й на те, що ймовірність передачі вірусі статевим шляхом значно більша ніж вважалося раніше.  

Все це призведе до того, що ми отримаємо рекомендації для вжиття заходів у сфері громадського здоров'я раніше ніж закінчиться наукові дослідження. 

Кінець ери тютюну: план дій від лікарів та громадськості

10-го березня відбулася  прес-конференція, де лікарі, громадські активісти та митці озвучили Маніфест за майбутнє без тютюну.  Ця подія була приурочена 10-річчю ратифікації Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я із боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ). Більш детально про захід можна прочитати на сайті Українського центру Контролю над тютюном.

В Україні за останні років 10 збільшились акцизні надходження від продажу тютюнових виробів з 2 до 20 мільярдів гривень. Але, як вважають експерти, ціна тютюнових виробів у країні залишається занадто низькою. 

Ех, якби ж з цих коштів хоча б ще відстоків 10 віддавали МОЗ на комунікацію здорового способу життя. 

Зміна клімату - пріоритетне питання громадського здоров'я

Це слова Маргарет Чен на дискусії з питань зміни клімату і прав на здоров'я в Женеві. Вона вважає, що вплив наслідків зміни клімату на здоров'я людини призводить щорічно до 7 мільйонів смертей лише внаслідок забруднення повітря.
Після таких слів, ще більше покладаємо сподівань на другу глобальную конференцію з питань здоров'я і змін клімату, проведення якої очікується в липні.

What is Public Health?


Public Health дайджест: 06.03.- 12.03.2016 Public Health дайджест: 06.03.- 12.03.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 12:39:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.