Public Health дайджест: 13.03.- 19.03.2016


Тижневий дайджест про найцікавіші події у сфері громадського здоров’я


FOODGER – менеджер харчування майбутнього?

В Києві відбувся форум Innotech Ukraine. Володимир Хильчук для MedBlog написав огляд цікавих медичних новинок, які презентували на ньому. В описі знайшлося місце і для додатку, який буде промотувати здорове харчування. І це суперово!

2016 рік без вакцин ГлаксоСмітКляйн?

Поки Міністерство охорони здоров'я активно працює над передачею закупівель вакцин міжнародним організаціям, їх дефіцит очікується й на приватному медичному ринку країни.

Зокрема, видання Pharma.net.ua повідомило про тимчасове обмеження поставок в Україну вакцин, які містять кашлюковий компонент, родини Інфанрикс™ виробництва компанії «ГлаксоСмітКляйн Біолоджикалз С.А.».

Це впершу чергу стосується вакцин Інфанрикс Гекса™ (вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції типу b, гепатиту В), Інфанрикс IPV™ (вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту), Інфанрикс™ (вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку).

Забезпечення громадського здоров’я — захист та зміцнення здоров’я нації!

На Урядовому порталі опублікували план дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік. Одне із 379 "дуже конкретних, предметних завдань, які повинен виконати Уряд разом з Парламентом і Президентом" стосується громадського здоров'я. Більш детально про це я написав тут.

Альянс в інтересах глобальної безпеки в сфері охорони здоров'я

У своєму виступі Маргарет Чен підтримала створення альянсу з оцінки країн в інтересах глобальної безпеки в сфері охорони здоров'я і виконанню ММСП.

"Світ катастрофічно не готовий до реагування на спалах будь-якої нової хвороби або хвороби, що повернулася, якщо цей спалах носить одночасно тяжкий і тривалий характер" - сказала у своєму виступі генеральний директор ВООЗ.

В Україні також є суттєва проблема з впровадженням Міжнародних медико-санітарних правил (2005). За 10 років ми так і не змогли відчитатись перед ВООЗ про їх впровадження в Україні. Але маніпулювання на цю тему продовжують бездумно лунати на досить високому рівні. Хтось хоче заробити політичні дивіденди?

Громадські організації включились в розробку сучасних санітарних норм

Громадська організація "Інфекційний контроль в Україні" повідомила про запуск процесу відкритої розробки проекту санітарних норм для закладів охорони здоров'я.

Таким чином вони вирішили допомогти науковцям, які впродовж двох місяців не подають сигналів  щодо їх можливого реагування на розпорядження КМУ, яке скасовує радянські нормативи. Маєте бажання, долучайтесь!

Комітет  ВРУ з питань охорони здоров'я  і Центр громадського здоров'я

У середу народні депутати з Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я зробили вигляд, що розглянули питання створення Міністерством охорони здоров'я Центру
громадського здоров'я. Пишу на цю тему розширений матеріал, очікуйте.

What is public health? 


 


Public Health дайджест: 13.03.- 19.03.2016 Public Health дайджест: 13.03.- 19.03.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 09:10:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.