Public Health дайджест: 20.03.- 26.03.2016


Тижневий дайджест про найцікавіші події у сфері громадського здоров’я
Провели парламентські слухання щодо розвитку фізичної культури

Шляхи розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади. Під такою назвою пройшли 23 березня Парламентські слухання Верховної Ради України.

Ця ініціатива щодо розвитку фізичної культури повинна стати надзвичайно важливим прикладом взаємодії медицини та спорту .

Я вважаю, що розвиток фізичної культури та спорту це не тільки престиж та гордість держави. Це, передусім, підтримка та розвиток її головного надбання – здорової нації.

Фізична інертність або недостатня фізична активність за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я є причиною шести відсотків усіх випадків смерті в світі та четвертим за важливістю фактором ризику.

За даними ВООЗ фізична інертність є основною причиною виникнення 25% випадків раку молочної залози у жінок, 27% випадків цукрового діабету та 30% випадків ішемічної хвороби серця.

А яка ситуація в нашій країні? Хто володіє такими даними в Україні?

Для активного промотування фізичної активності громадян потрібна реально працююча система громадського здоров’я - система, яка стимулює бажання та надає можливості для зміцнення власного здоров’я.

Через суттєві економічні негаразди громадяни України перестали слідкувати за своїм здоров’ям, звертаються до лікаря у запущених випадках, а держава зменшує видатки для системи охорони здоров’я. Але й наявні в системі кошти в основному витрачаються на утримання закладів, на профілактику - нулі!

Декілька тижнів тому Міністерство охорони здоров’я представило концепцію розвитку системи громадського здоров’я, в якій викладено бачення поступового переорієнтування системи охорони здоров’я та її ресурсів на зміцнення здоров’я.

Я підтримую таку ініціативу МОЗ. Система повинна орієнтуватися на потреби здорової людини. Виключно здорова людина потребуватиме фізичної активності, передусім це стосується здоров’я наших дітей та підлітків.

Визнаючи головним ресурсом держави здоров’я людей, Оттавська хартія ВООЗ, серед підписантів якої була і Україна, закликає підтримувати їх бажання до зміцнення власного здоров’я та визнати, що основне право голосу з питань, які стосуються здоров’я, умов життя і благополуччя населення повинно належати місцевим громадам.

Саме через такий підхід з’явиться шанс реалізувати принцип досягнення справедливості по відношенню до здоров’я. Коли державою будуть створені умови, в яких жодна людина не позбавляється можливості реалізувати право на здоров’я через своє соціальне становище або інші соціально зумовлені обставини, в тому числі й через доступ до фізичної культури.

Нам потрібна міцна коаліція, з питань, що стосуються здоров’я. Необхідно у всіх секторах відстоювати узгоджену політичну позицію для досягнення міцного здоров’я народу і соціальної справедливості.

CareKit - нова платформа у галузі здоров’я

Колеги з MedBlog вважають, що саме цей продукт від Apple дозволить серйозно заявити про своє лідерство в медичному напрямку. Адже він не просто дозволить стежити за пробіжками, а націлений на тих хто потребує допомоги найбільше – людей, які хворіють.

Більш детально читайте в огляді Володимира Хильчука "Ще більше здоров'я! Apple запускає CareKit".

Эта система уникальна своей неэффективностью.

Саме так оцінив існуючу систему охорони здоров'я Павло Ковтонюк в колонці на Фокусі. Прочитайте, там ще є багато цікавих речей. 

Я обіцяв, що буду відстежувати як просувається обговорення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я, оскільки ця реформа є дуже важливою для системи охорони здоров'я. 

Радий вам повідомити, що в п'ятницю відбулося спільне засідання представників двох робочих груп, які обговорили питання, як в нових концепціях буде передбачено фінансування системи громадського здоров'я. Рухаємось вперед на позитиві.

Об’єднуймось, аби покласти край туберкульозу!

24 березня 2016 року весь світ відзначив Всесвітній день боротьби з туберкульозом, цьогорічним гаслом якого є заклик «Єднаймося задля ліквідації туберкульозу!». 

На жаль, Україна входить до п’ятірки країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу (МРТБ), тобто туберкульозу стійкого до протитуберкульозних препаратів.

Потрібні зміни і в цьому напрямку. Не декларації! Настав час виконувати задеклароване!

Public Health і Масяня!

Public Health дайджест: 20.03.- 26.03.2016 Public Health дайджест: 20.03.- 26.03.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 11:16:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.