Public Health дайджест: 28.02-05.03.2016

Тижневий дайджест про найцікавіші події у сфері громадського здоров’я


Громадське здоров’я — у надійних руках?

Олеся ГУЛЬЧІЙ начальник науково-координаційного управління НАМН України, розповіла Вашому здоров'ю про підготовку кадрів для системи громадського здоров’я в Україні.
"Ми вже кілька років поспіль говоримо про необхідність їх підготовки. Цей процес мав передувати створенню Центру громадського здоров’я, однак ніхто не зважав на наші попередження.” - вважає професор.
Для мене залишилося не зрозумілим лише те, хто ці “ніхто”? Наскільки мені відомо, років два назад Національна академії медичних наук категорично не сприймала завпровадження спеціальності «Громадське здоров’я. Медицина».

Але як би там не було, ми бачимо зміни й у поглядах науковців. Зі слів пані Олесі, у щойно перейменованій державній установі - «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Мар­­зєєва НАМН України» змінилася не лише назва закладу, а й відбулася її структурна трансформація та модернізація напрямків діяльності. Будемо надіятися на якісні зміни.

З моїм баченням щодо кадрів у системі громадського здоров’я можна ознайомитися в пості "Нам потрібна магістерська програма Public Health!


Де вакцини? Коли ми зможемо щепити наших дітей?

На ці запитання спеціально для УП.Життя відповів Ігор Перегінець, заступник Міністра охорони здоров’я.

Він запевнив, що вже до кінця березня–початку квітня ЮНІСЕФ забезпечить Україну деякими вакцинами – наприклад, КПК (проти кору, краснухи та паротиту). Далі почнуться поставки інших вакцин для планової вакцинації.

Затримка виникла через запровадження безпрецедентно прозорої, але ризикованої у плані швидкого забезпечення препаратами події: передача державних закупівель, зокрема, імунобіологічних препаратів – міжнародним організаціям, у даному випадку Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ПРООН.

Напевно передача закупівель комусь боляче вдаряє по карману.  Компанія дискредитації уже розпочалася.

Вірус Зіка і передача статевим шляхом

Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала відповіді на запитання, які виникають щодо можливості передачі вірусу Зіка статевим шляхом.

Висновок: можливо. Дослідження продовжуються.

Булавінова і Комаровський 

В п'ятницю ввечері на Першому каналі лікар та телеведучий Євген Комаровський і медична експертка дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Катерина Булавінова обговорили ключові теми громадського здоров'я. Дивіться і насолоджуйтесь.

 
Public Health дайджест: 28.02-05.03.2016 Public Health дайджест: 28.02-05.03.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 13:44:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.