Public Health дайджест: 03.04.- 09.04.2016

Тижневий дайджест про найцікавіші події у сфері громадського здоров’я


Фото: Radmila Hrevtsova

Концепція розвитку системи громадського здоров'я: перше публічне обговорення

5 квітня 2016 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за сприяння Комітетів правового напрямку і напрямку громадського здоров’я Громадської ради при МОЗ України відбулося засідання Дискусійного клубу «ТОЧКА ДОТИКУ: Громадське здоров’я, біомедицина, право».

На засіданні було обговорено проект Концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні. Проект Концепції презентував заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець.

Дізнатись про те, що вирішили учасники Дискусійного клубу та ознайомитись з резолюцію можна на цій сторінці у соціальній мережі ФБ.

Підсумкова колегія МОЗ: Public Health в пріоритетах!

На офіційному сайті МОЗ розміщена інформація про підсумкове засідання Колегії. Серед досягнень команди Квіташвілі - проведення аудиту та підготовка нормативної бази для створення Центру громадського здоров’я.

На 2016 рік визначено 6 стратегічних напрямів реформ. Реформа системи громадського здоров'я під номером 5!

У межах інституту громадського здоров'я планує переформатуватись й Державна санітарно-епідеміологічна служба. Більше детально про це можна почитати тут.

А потім люди самі почнуть дбати про своє здоров‘я...

Футуролог Пітер Кокрейн, у минулому – директор British Telecom з технологій, вважає, що людство зможе справитися з тиском на систему охорони здоров'я. З тиском, який виник через збільшення кількості людей на планеті з 3 до майже 10 мільярдів. І це за останні 30 років.

Кокрейн, як і Клас Ортендаль, прогнозує, що майбутнє за інноваціями. Зокрема, передбачається поява сенсорів, які будуть здатні зменшувати біль, виявляти ранні ознаки раку чи хімічного дисбалансу в організмі.

Запитання і відповіді від ВООЗ про гіпертонію

Всесвітня організація охорони здоров'я запевняє, що для мінімізації ризику розвитку високого артеріального тиску і його несприятливих наслідків кожна людина може зробити п'ять конкретних кроків:

1. Здорове харчування:

  • вести здоровий спосіб життя і приділяти особливу увагу належному харчуванню дітей та молодих людей;
  • зменшувати споживання солі до менш ніж 5 г на день (трохи менше однієї чайної ложки);
  • з'їдати п'ять порцій фруктів і овочів на день;
  • зменшувати споживання насичених жирів і загальне споживання жирів.

2. Уникати шкідливого вживання алкоголю, тобто обмежувати споживання однією стандартною дозою алкоголю в день.

3.Займатися фізичною активністю:

  • регулярно підтримувати фізичну активність і заохочувати до фізичної активності дітей і молодих людей (мінімум, 30 хвилин на день);
  • підтримувати нормальну вагу: втрата кожних 5 кг зайвої ваги може сприяти зниженню систолічного кров'яного тиску на 2-10 пунктів.

4. Припинити вживання тютюну й уникати впливу тютюнової продукції.

5. Управляти стресом такими здоровими способами, як медитація, належні фізичні вправи і позитивні соціальні контакти.

«Здорове харчування — це економія у майбутньому. Ти не будеш витрачати гроші на ліки»


Public Health дайджест: 03.04.- 09.04.2016 Public Health дайджест: 03.04.- 09.04.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 09:01:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.