Public Health дайджест: 10.04.- 16.04.2016


Тижневий дайджест про найцікавіші події у сфері громадського здоров’яРеформування системи охорони здоров`я в умовах децентралізації

Концепція розвитку системи громадського здоров'я в Україні передбачає поєднання принципів централізації та децентралізації через передачу окремо визначених функцій у сфері громадського здоров'я та ресурсів органам місцевого самоврядування на обласному рівні.

Розуміючи, що система громадського здоров'я не буде розвиватись окремо від системи надання медичної допомоги, я продовужую відслідковувати як відбувається процес децентралізації в системі охорони здоров'я.

І ось, 15 квітня, МОЗ спільно з Мінрегіоном презентували узгоджену позицію щодо реформування системи охорони здоров`я в умовах децентралізації. На жаль, про систему громадського здоров'я там ні слова. Є запитання - потрібно шукати відповідь. Слідкуйте за оновленнями в блозі, вона (відповідь) обов'язково з'явиться.

Круглий стіл на тему: «Розвиток системи громадського здоров’я в Україні»


Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я  22 квітня проводитиме засідання «круглого столу» на тему: «Розвиток системи громадського здоров’я в Україні».

Захід присвячений обговоренню напрямів, механізмів, строків розвитку служби громадського здоров’я, діяльність якої сприятиме зміцненню пріоритетності профілактичного напрямку у сфері охорони здоров’я, зниження показників захворюваності, інвалідності та смертності населення, збільшення тривалості життя.

Планую бути присутнім, обов'язково напишу репортаж з місця події.


Потрібен перехідний період зі збереженням функцій санітарного нагляду

Про своє враження від Концепції розвитку системи громадського здоров'я в Україні на сторінках Урядового кур'єру розповідає екс-головний державний санітарний лікар України, доктор медичних наук Анатолій Пономаренко.

Погоджуюсь з деякими тезами цієї статті. Але, з чим я категорично не погоджуюсь, це з наріжним каменем, який для ексочільників Держсанепідслужби, є питання контролю. Будь-які реформаторські зміни вони розглядають лише зі сторони, а хто ж буде контролювати?

Пару років назад, я писав статтю "Погляд з боку" для журналу "СЕС, Профілактична медицина". У цій статті говорив і про початок реформування системи санепідслужби. Яке було вимушеним, “з-під палиці”, тому й старилися максимально зберегти і майно, і працівників, і … Ніщо не нагадує?

Керівництво з вживання цукру дорослими і дітьми

Головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка нагадав про керівництво, в якому ВООЗ рекомендує знижувати вживання цукру впродовж всього життя.

Для Public Health дуже актуальна тема. Відео, як цукор впливає на мозок, можете побачити дочитавши цей пост до кінця.


Не вживай антибіотик даремно

Читаючи колег з Медблогу натрапив на цікавий український сайт - massmedika.in.ua, який спеціалізується на антибіотикорезистентності. Рекомендую заглянути на сайт і ознайомитися з інформацією на ньому.

Дієтичні добавки і клінічні дослідження

Законодавство України, яке регулює порядок обігу дієтичних добавок на території України, за останні роки постійно змінюється. Модифікувань зазнали як самі поняття (біологічно активна добавка, харчовий продукт спеціального призначення, дієтична добавка тощо), так і правове регулювання допуску дієтичних добавок на ринок України і їх обігу. Метою статті на Аптека.online є дослідження можливості проведення клінічного випробування дієтичної добавки.

Як цукор впливає на мозок? — Ніколь АвенаPublic Health дайджест: 10.04.- 16.04.2016 Public Health дайджест: 10.04.- 16.04.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 10:42:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.