Public Health дайджест: 27.03.- 02.04.2016

Тижневий дайджест про найцікавіші події у сфері громадського здоров’я
«30 днів на велосипеді» – всесвітній флешмоб

Асоціація велосипедистів Києва запрошує приєднатися до всесвітнього флешмобу "30 днів на велосипеді".

Для цього потрібно:

дати собі обіцянку їздити щодня на велосипеді у квітні;

зареєструватися на сайті. Це потрібно лише для того щоб бачити, скільки людей долучається до акції по всьому світу;

аби надихнути увесь світ - ділитися щоденним враженнями від їзди на велосипеді в соціальних мережах, використовуючи хештеги #30daysofbiking #30daysofbikingUA

Безглютенова дієта: плюси і мінуси

Рішення не вживати глютеновмісні продукти може бути або вимушеним, або добровільним. В останні роки кількість останніх рішень зросла в рази. У минулому році безглютенову дієту застосовували близько 100 мільйонів осіб лише в США. Це наслідок гучних заяв знаменитостей та спортсменів, які стверджують, що безглютенова дієта допомагає їм бути завжди на висоті.

Там де попит там і пропозиція. Продаж продуктів зі знаком «без глютену» став настільки масовим, що у минулому році виручка становила 4 мільярди доларів.

Маєте бажання розібратися та зробити правильний вибір? Тоді читайте статтю Асоціації дієтологів України "Чи варто всім відмовитися від глютену?"

Розбудова системи громадського здоров’я в Україні. Перспектива реформування служб протидії СНІДу та туберкульозу

Це один із напрямків, які обговорили керівники регіональних центрів профілактики та боротьби зі СНІДом та протитуберкульозної служби на семінарі «Поточний стан розвитку служб протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу – компонент формування системи громадського здоров’я в Україні».

Громадське здоров'я стає популярним! Про нього говорять, до нього долучаються, його формують! Цей рух уже не спинити, навіть недалекоглядним політикам!

Децентралізація і громадське здоров'я

Поєднання принципів централізації та децентралізації через передачу окремо визначених функцій у сфері громадського здоров'я та ресурсів органам місцевого самоврядування.

Це один із шляхів вирішення існуючих проблем у сфері громадського здоров'я визначених проектом Концепції розвитку громадсього здоров'я в Україні.

Але чи зможе він бути реалізований? Часткову відповідь на це запитання надає в своїй колонці на Економічній правді Олена Симоненко, проектний менеджер реформи децентралізації Нацради реформ.

Зокрема, вона наводить результати соціологічного опитування щодо можливих перешкод запровадження принципів децентралізації. Які виглядають наступним чином:

1. Корупція на місцях.

2. Узурпація влади місцевими впливовими "князьками".

3. Некомпетентність місцевої влади у виконанні покладених обов'язків.

4. Опір передавання фінансування місцевим громадам з боку центральних органів влади.

5. Небажання центральних органів влади передавати повноваження.

Підтвердження зазначених результатів можна зустріти в статті  Крига скресла. Децентралізація в охороні здоров’я – тепер реальність. Ознайомившись з якою, можна чітко сказати, що на даний момент у децентралізації охорони здоров'я є більше запитань ніж відповідей.

"Людина та ліки - України. Міжнародний конгрес"

На міжнародному конгресі "Людина та ліки - Україна" (31.03-01.04.2016, м. Київ) організатори передбачили окрему науково-практичну секцію з санітарно-епідеміологічних питань в лікувальних закладах.

На якій говорили про актуальність проблеми внутрішньо лікарняних інфекцй в Україні. Проблеми, які, на жаль, актуальні для всього світу, а у нас ще не підняті до статусу державних. Офіційно зареєстровано ВЛІ в минулому році 4,6 тисяч випадків, у той час, як математичне моделювання показує понад 800 (!!!) тисяч.

У рамках сесії я презентував виклики інфекційного контролю в умовах здійснення реформ. Знову говорив про фінансову складову цього питання. У минулому році я вважав, що фінансова автономія лікарень - крок вперед у профілактиці ВЛІ. Наразі моя точка зору не змінилася!

"Гепатит С - хвороба, яку можна вилікувати"Public Health дайджест: 27.03.- 02.04.2016 Public Health дайджест: 27.03.- 02.04.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 14:58:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.