На всі сто


Головний біомаркер довголіття в сім'ях довогожителів Японії: низький рівень системного запалення.

Фото: pixabay.com15 листопада 2012 року. Асакі Міягі, мешканець японського острову Окінава, святкує свій 108-й день народження. Виглядає він відмінно: на всі сто. Наразі він третій за віком у світовому рейтингу чоловіків-довгожителів. У цьому році від досягне відмітки 112.

Чому довгожителі старіють не так як звичайні люди? Що дозволяє їм довго супротивитись хворобам, зберігати ясніть розуму? Щоб знайти відповідь на ці запитання вчені з університету Кейо (Японія) і Ньюкасла (Великобританія) досліджували унікальний матеріал. У декількох когорт старійших людей Японії і їх молодих нащадків, а також в японців дуже похилого віку від 85 до 99 років проаналізували біомаркери, які свідчать про особливості кровотворення, наявність запалення, метаболізм жирів і глюкози, функції печінки і нирок, клітинне старіння. Вчені хотіли виявити біологічні особливості, що сприяють благополучному старінню, і перевірити, чи передаються вони в спадок у сім'ях довгожителів.

Опрацьовані за допомогою моделі пропорційних ризиків Кокса дані показали що головним фактором наближення смерті у всіх груп - за виключенням віку як такого - була наявність хронічного запалення. Низький рівень запалення був корелятом не тільки виживання, але і збереження фізичних і когнітивних функцій.

Установлено, що в нащадків довгожителів рівні медіаторів запалення в цілому нижчі, ніж у однолітків. Автори дослідження припустили, що саме здатність довго зберегіти низький рівень системного запалення відрізняє довгожителів від звичайних людей.

Чому системне запалення запускає механізм наближення смерті? "В принципі, це зрозуміло. Хронічна гіперактивація імунної системи виснажує її, - говорить керівник лабораторії генетичних основ клітинних технологій Інституту загальної генетики ім. Н.І. Вавилова Сергій Кисельов. - Імунітет розпочинає помилятись. Результатом таких помилок може стати, наприклад, ріст пухлин. Імунна система проявляє байдужість до ракових пухлин і не вживає заходів для їх знищення".

Тепер справа за малим - зрозуміти, які саме біологічні механізми дозволяють довгожителям проотидіяти хронічному запаленню. Деякі ідеї уже є. Зокрема, в досліді з мишами, вдалося запобігти передчасному старінню тварин, уникнувши запалення. Значить, є надія створити ліки проти передчасного старіння й для людей.

З першоджерелом можна ознайомитися тут.
На всі сто На всі сто Reviewed by Віктор Ляшко on 12:02:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.