Public Health дайджест: 01.05.- 07.05.2016

Про онкомаркери, антибіотикорезистентність, Центр громадського здоров'я, епідемію туберкульозу та інше у тижневому дайджесті найцікавіших подій у сфері громадського здоров’я

Фото: http://www.moz.gov.ua

Онкомаркери: стратити не можна помилувати

Більше 70% опитаних лікарів виявилися нездатними правильно оцінити скринінг, а 85% людей без медичної освіти заявили, що взгалі не знають про те, які дослідження і коли потрібно проводити. Багато хто дійсно вважає, що за допомогою онкомаркерів можна і потрібно діагностувати рак: лікарі легко призначають такі аналізи, пацієнти - здають.

Кому ж дійсно потрібно проводити такі процедури і здавати аналізи читайте в статті "Онкомаркеры: казнить: нельзя помиловать" на медпорталі.

Реформа системи громадського здоров'я: пріоритет чи вже ні?

На початку травня в.о. Міністра охорони здоров'я провів нараду з визначення пріоритетних питань діяльності профільного Міністерства на 2016 рік.

Серед запропонованих для розгляду та обговорення кроків до змін прозвучало й питання реформи системи громадського здоров'я. Однак, наразі не відомо за яким сценарієм це буде відбуватись.

Про відношення нового очільника галузі до системи громадського здоров'я можна буде зрозуміти уже у вівторок (10.05.2016). Саме на цей день призначено проведення чергової наради   з розгляду питання створення Центру громадського здоров'я МОЗ. 

Я запрошений. Обов'язково поділюсь враженнями після наради. Слідкуйте за новинами блогу.

Стратегія забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією за переод з 2001 по 2015 роки надав Україні понад 463 млн доларів США. І це лише для реалізації програм з протидії туберкульозу та ВІЛ- інфекції/СНІДу.

Сьогодні зміни в підходах Глобального фонду до виділення ресурсів країнам-реципієнтам вимагають від України готовності і здатності збільшити власне державне фінансування, щоб замінити зовнішнє фінансування. 

З цією метою Міністерство охорони здоров'я розробило Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та затвердження Плану заходів щодо її реалізації. Наразі відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України доступний для громадського обговорення.

Долучаємося до обговорення!

Концепція реформи фінансування системи охорони здоров'я України. Оновлена редакція!

Міністерство охорони здоров'я України пропонує для громадського обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я України".

У цьому проекті Концепції серед 5 бджетних програм, які планується запровадити, окремо виділяється програма "Громадське здоров'я". Ця програма буде містити під-програми, які підпорядковані головній меті та не перетинаються з іншими. Під-програми формуються навколо видів послуг, а не навколо типів закладів. 

Настав час згадати мою минулорічну статтю "Погляд з боку".

Антибіотикорезистенстність - глобальна криза!

Маргарет Чен вчергове підняла проблему стійкості до протимікробних препаратів.

"Супербактерії стають кошмаром лікарень і відділень інтенсивної терапії у всьому світі" - наголосила у своємо виступі генеральний директор ВООЗ на зустрічі високого рівня з державами-членами ООН з питань стійкості до протимікробних препаратів.

А в Україні 14 травня закінчується термін громадського обговорення проекту наказу МОЗ України "Про затвердження Переліку лікарських засобів, дозволених до застосування в Україні, які відпускаються без рецептів з аптек та їх структурних підрозділів". Антибіотики знову внесені до цього Переліку.

Хто бажає, може підтримати ініціативу ГО "Інфекційний контроль в Україні":


5 травня - Всесвітній день гігієни рук!
 Public Health дайджест: 01.05.- 07.05.2016 Public Health дайджест: 01.05.- 07.05.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 10:26:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.