Public Health дайджест: 15.05.- 21.05.2016

Про встановлення причини від якої у 2050 році кожні три секунди помиратиме одна людина, діагностичний тест MTBDRsl, лабораторії Public Health, пошук компромісів в оптимізації ЦОВВ та інше у тижневому дайджесті найцікавіших подій у сфері громадського здоров’я

Фото: FB сторінка Infection Control in Ukraine


Назад у минуле

Джим О’Ніл, у минулому торговий аналітик Goldman Sachs та людина, яка вигадала абрівіатуру БРІК(С), зробив на цьому тижні актуальну для нас заяву. Або терміново створюється фонд з капіталом не менше 2 мільярдів доларів США для розробки нових антибіотиків, або світ дорого заплатить за свою помилку. Дорого - це до 100 трильйонів доларів США.

Проблема стійкості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів перейшла в стадію глобальної кризи. Це у черговий раз підтвердилось і в опублікованому звіті вказаного британського економіста, який очолював групу, що займалася вивченням проблеми антибіотикорезистентності.

Більше смертей ніж від раку, ДТП і правцю, 10 мільйонів втрачених життів щороку вже через 35 років і перспектива повернутися в часи, коли кожне простудне захворювання і тим більше кожне оперативне втручання могло призвести до летальних наслідків. У 2050 році кожні три секунди хтось буде помирати від невилікованих антибіотиками хвороб. Це все наслідки резистентності до антибіотиків.

Новий діагностичний експрес-тест допоможе у лікуванні туберкульозу

Із 480 тисяч пацієнтів з мультирезистентним туберкульозом лише 20% лікують правильно. Одна із причин - ускладнена і тривала процедура діагностики.

Переймаючись зазначеною проблемою, ВООЗ випускає нові рекомендації зорієнтовані на оперативну діагностику і більше ефективне лікування мультирезистентного туберкульозу за допомогою нового діагностичного експрес-тесту та пришвидшеного і дешевшого курсу лікування.

“Це важливий крок уперед у вирішенні проблеми громадського здоров’я, пов’язаного з мультирезистентним туберкульозом, - заявляє доктор Mario Raviglione (Маріо Равігліоне), директор Гобальної програми ВООЗ з туберкульозу. - Нові рекомендації ВООЗ дають надію сотням тисяч пацієнтів з мультирезистентним туберкульозом, які зараз можуть пройти тест, що дозволяє швидко визначити, чи підходить в їх випадку пришвидшений курс лікування, який як за тривалістю, так і за вартістю в два рази менший ніж звичайний”.

За заявою ВООЗ новий діагностичний тест MTBDRsl дозволяє отримати результати вже через 24-48 годин, у той час як на проведення традиційних тестів витрачається 3 місяці і більше.


Пошук компромісів у подальшій оптимізації ЦОВВ

У понеділок, 16.05.2016, у заступника Міністра охорони здоров'я Ігоря Перегінця відбулася зустріч з керівниками Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Державної санітарно-епідеміологічної служби. 

Зустріч відбулася на виконання доручення в.о. Міністра охорони здоров’я Шафранського В.В. за результатами наради у Прем’єр-міністра В. Гройсмана від 10.05.2016 щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України №442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".

Очікуємо на появу постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання функціонування Державної санітарно-епідеміологічної служби”. Добре було б, щоб вона вийшла в редакції, яка задовольнить усі сторони. 

Жовта лихоманка: причина чергової надзвичайної події у сфері громадського здоров'я?

19 травня Генеральний директор ВООЗ скликала нараду Комітету з надзвичайних ситуацій у зв'язку з жовтою лихоманкою. Комітет виніс резолюцію, що ситуація на даний момент не представляє собою надзвичайну подію у сфері громадського зздоров'я, яка має міжнародне значення.

Водночас, Комітет оголосив застереження, які пов'язані з міським спалахом жовтої лихоманки в Луанді, Ангола, та його поширенням територією країни та за її межами в Демократичній Республіці Конго, Китаї і Кенії.

Епіднгляд, масова вакцинація, інформування та мобілізація - основні технічні рекомендації висунуті Комітетом.

Очікуємо і на перегляд глобальної стратегії ВООЗ з запобігання спалахів жовтої лихоманки в місських районах.

Більш детально у запитаннях і відповідях про спалах в Анголі можна почитати тут.

Міжнародна науково-практична конференція "Практичні аспекти інфекційного контролю та забезпечення належної роботи стерилізаціїних відділень"

20 травня у м. Одеса Українська асоціація стерилізації та дезінфекції провела міжнародну науково-практичну конференцію з питань інфекційного контролю. Після відвідування таких конференцій в черговий раз підтверджуєш своє бачення того, на якому рівні знаходиться наша 
система охорони здоров'я.

Поки постулати конференції "переварюються" хочу з вами поділитися коментарем до проблеми від Лари Мануйленко на мої сторінці в FB.

"Інфекційний контроль за ВЛІ, статистика – мають суто теоретичний стан і в документах і у практиці лікувальних установ. А рівень організації стерилізаційних заходів, в першу чергу за матеріальним забезпеченням (стан приміщень, обладнання, матеріалів), не забезпечує виконання технологічних вимог.

Крім незадовільного стану приміщень по санітарно-гігієнічним та протиепідемічним показникам, основною проблемою є несумісність стерилізаційної апаратури з сучасним хірургічним, лікувально-діагностичним обладнанням, що потребує стерилізації. В результаті, наприклад, апаратуру для операцій (у т.ч. лапароскопічних), при відсутності у реґіонарних ЛПЗ стерилізаторів для застосування газового методу, низькотемпературної плазми (що визначені сучасними нормативними документами), знезаражують з використанням пристосованого обладнання (це широка практика!) у пристосованих умовах.

Яка ж тут валідація, технологія та охорона праці?

Акцент у новому ДСНІП на обов’язкове повноцінне функціонування ЦСВ дозволить комулювати матеріальні ресурси, забезпечить відповідність технологій, покращить умови валідації. Про те, це в першу чергу, значні фінансові вливання. Одною з ключових позицій профілактики ВЛІ повинно бути забезпечення технологічного супроводу медичної апаратури (хірургічної, лікувально-діагностичної) відповідним обладнанням для очистки та стерилізації.

Це є основою бази провідної світової медицини.

І це тільки частина питань."


What is a public health laboratory?


Public Health дайджест: 15.05.- 21.05.2016 Public Health дайджест: 15.05.- 21.05.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 13:54:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.