Public Health дайджест: 22.05.- 28.05.2016

Про епідемію грипу 2015/2016, спеціальність громадське здоров'я, зміну клімату та 69 сесію Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я у тижневому дайджесті про найцікавіші події у сфері громадського здоров’я
Фото: pixabay.com


Грип та ГРВІ: уроки епідемії-2016

Впродовж епідемічного сезону 2015/2016 років було зареєстровано понад 6,35 млн. хворих із клінічною картиною ГРВІ, померло — 1,12 тис. У минулому сезоні знову домінував штам А/H1N1, як у нас в країні так і в Європі загалом.

Які висновки зробила наша наукова спільнота з минулого епідемічного сезону можна взнати прочитавши статтю "Грип та ГРВІ: уроки епідемії-2016" на сайті газети "Ваше здоров'я". Там навіть є інформація і про новий вітчизняний противірусний препарат.

Спеціальність громадське здоров'я: буде чи не буде?

Народний депутат України Олексій Кириченко повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі, що звернувся до Міністра охорони здоров'я з проханням запровадити в Україні спеціальність "громадське здоров'я".


Своє відношення до цієї проблеми викладав у пості Нам потрібна магістерська програма Public Health! ще в червні 2015 року.

Задекларовано початок спрощення процедури реєстрації ліків

За статистикою, в Україні 80% мешканців міста та 82% мешканців села не можуть придбати ліки через їх високу вартість. Третина сімей, в яких є важкохворий пацієнт живе за межею бідності через високу вартість лікування. В Україні зареєстровано 9,9 тисяч найменувань лікарських засобів, в той час як у Франції – майже 16 тисяч.

Ці цифри допоможуть розвіяти сумніви необхідності змін на фармацевтичному ринку нашої країни. Реформаторські наміри, задекларовані Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом щодо спрощення процедури державної реєстрації лікарських засобів, які зареєстровані компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Австралії, Японії, Канади або будь-якої країни Європейського Союзу відображені в законопроекті 4484.

Група “Медична реформа” Реанімаційного Пакету Реформ та БФ “Пацієнти України” підтримали цей текст законопроекту №4484. Будь-які подальші спроби змінити текст цього законопроекту, на їх думку, будуть відкритим лобізмом та спробами саботувати реформу системи реєстрації лікарських засобів в Україні.

Зміна клімату і Україна

"... державної політики в царині зміни клімату - як не було, так і нема. Ба більше того - за останні роки була практично зруйнована інституціональна система держуправління в царині зміни клімату, що практично відкинуло нас до стану 2004 року...". Це витяг з допису Тези про зміну клімату (після конференції в Бонні, 2016) Тараса Бебешка на його сторінці в соцільній мережі.

69 сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я. Public Health

З 23 по 28 травня в Женеві пройшло засідання 69 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я. Забруднення повітря, хімічні речовини, кадрові ресурси охорони здоров'я, дитяче ожиріння, насильство, неінфекційні захворювання  - питання, які розглядалися на сесії. Що це як не питання, які повинні вирішувати системи громадського здоров'я? Чому весь світ це розуміє і про це говорить вже зараз, а Україна ще опирається змінам? 

Чи відкриють реанімації для батьків? Public Health дайджест: 22.05.- 28.05.2016 Public Health дайджест: 22.05.- 28.05.2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 10:43:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.