Що таке зміцнення здоров’я?

У проекті Концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні часто зустрічається словосполучення “зміцнення здоров’я”. Здавалося б зрозумілі слова, але кожен з нас їх розуміє по-своєму. Давайте дізнаємось, що у ці слова вкладає Всесвітня організація охорони здоров’я.


У бюлетені, який ВООЗ випустила в серпні 2016 року, зазначається, що зміцнення здоров’я дозволяє людям отримати кращий контроль над власним здоров’ям. Поняття “зміцнення здоров’я” включає широкий спектр соціальних і екологічних заходів, які направлені на охорону і покращення стану здоров’я окремих людей, покращення якості їх життя внаслідок корекції і профілактики першопричин поганого здоров’я, а не просто лікування хвороб.

ВООЗ виділяє три основних складових діяльності зі зміцнення здоров’я:

Висока якість управління в секторі охорони здоров'я

Діяльність щодо зміцнення здоров’я населення вимагає від осіб, які формують політику в усіх міністерствах і відомствах, щоб вони зробили здоров’я населення центральним елементом державної політики. Для цього вони повинні враховувати наслідки для здоров’я населення кожного свого рішення і надати пріоритетний характер діям, що допоможуть людям уникнути хвороб і травм.

Ця політика повинна підтримуватись якісною нормативно-правовою базою, яка б враховувала стимулювання приватного сектору і цілі громадського здоров’я. Наприклад, шляхом узгодження введення заходів із збільшення оподаткування нездорових або шкідливих продуктів, таких як алкоголь, тютюн і продукти харчування з високим вмістом солі, цукру і жиру, з однієї сторони і заходів, що спонукаються торгувати іншими продуктами, з іншої сторони.

Санітарна грамотність

Щоб зробити правильний вибір, людям необхідно отримати відповідні знання, навички та інформацію, наприклад, про продукти, які вони споживають, і послуги охорони здоров’я, які їм необхідні. Крім цього, в людей повинна бути можливість вибирати те, що корисно для їх здоров’я. І, накінець, потрібно забезпечити такі умови, в яких вони зможуть вимагати від держави прийняття рішень, що будуть сприяти подальшому зміцненню здоров’я населення.

Здорові міста

Міста відіграють ключову роль у забезпеченні зміцнення здоров’я. Лідерство і сильна політична воля на муніципальному рівні - невід’ємні умови для міського планування, благополучного для здоров’я мешканців, нарощування профілактичних заходів на рівні місцевих громад і закладів первинної медико-санітарної допомоги. Із здорових міст будуються здорові країни і, як наслідок, стає здоровим людство.
Що таке зміцнення здоров’я? Що таке зміцнення здоров’я? Reviewed by Віктор Ляшко on 22:45:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.