Україна на 118 місці світового рейтингу здоров'я

Україна зайняла 118 місце в рейтингу за показниками здоров'я і благополуччя нації з середнім показником 54 із 100 максимально можливих. Поруч з Україною розташувались Сірія (117) та Росія (119). У лідерів рейтингу  - Ісландії, Сингапуру і Швеції - по 85 балів. Рейтинг складений медичним виданням The Lancet на основі розроблених ООН у 2015 році Цілей сталого розвитку."Ми застосували статистичні методи для оцінки виконання країнами 17 критеріїв, що пов'язані зі станом здоров'я, згідно з Цілями сталого розвитку, за період з 1990 по 2015 роки. Кожен індикатор, що досліджувався, був масштабований за шкалою від 0 (найгірше значення) до 100 (найкращий показник)" - йдеться в пояснювальній записці до дослідження видання The Lancet.

Перше місце в рейтингу, несподівано як для мене, зайняла Ісландія (85). До першої п'ятірки ввійшли Сінгапур (85), Швеція (85), Андора (83) і Великобританія (82). США на 28-му місці з середнім балом 75. Із країн пост-радянського простору найвище місце в рейтингу займає Естонія  - 29 (середній бал 74).

Останнє,188-ме, місце зайняла Центральноафриканська Республіка, де зафіксована найбільш висока смертність від малярії, найбільш високий коефіцієнт материнської смертності, найгірший стан справ з санітарною культурою, забрудненнями від побутових відходів, а також дуже висока смертність через військові дії на території країни.

Згідно з даними рейтингу, в Україні найгірші справи за такими показниками як смертність від військових дій (3), вживання алкоголю (8), ВІЛ-інфекція (31), самогубства (34) та насильство (38). За показником вживання алкоголю гірші справи ніж в Україні лише в Білорусії (0) та Росії (7).

Максимальну кількість балів (100 із 100 можливих) Україна отримала за показниками: стихійні лиха, малярія та забуті тропічні хвороби.

При формуванні рейтингу також враховувались показники дитячої і малюкової смертності (на тисячу живонароджених), материнська смертність розраховувалась із показника на 100 тисяч живонароджених дітей. Рівень вживання алкоголю розраховувався за кількістю випитого алкоголю (дрінк), тютюнопаління за кількістю вживаного тютюну на день. Захворюваність на ВІЛ-інфекцію/СНІД розраховувалась за виявленими випадками на тисячу населення, туберкульозом - за виявленими випадками і рецидивами на тиячу населення, гепатитом В - на 100 тисяч населення. Крім цього, експерти брали до уваги смертність від насильницьких дій (у жінок і чоловіків, включаючи фізичне, сексуальне і психологічне насильство). Розраховувався і показник щодо інформування населення про засоби контрацепції.


Україна на 118 місці світового рейтингу здоров'я Україна на 118 місці світового рейтингу здоров'я Reviewed by Віктор Ляшко on 08:53:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.