Англійських немовлят захистили від менінгіту

У жовтні 2016 роки британські вчені опублікували перші позитивні результати від зробленого рік назад кроку. У вересні 2015 року Великобританія стала першою країною, яка до національної програми імунізації ввела щеплення від менінгококового менінгіту, викликаного штамом B бактерії Neisseria meningitides. У журналі The Lancet опубліковані результати наукового дослідження, яке показує ефективність проведення в 2 та 4 місяці щеплення проти менінгіту В вакциною 4CMenB.

4CMenB перша в світі вакцина від менінгококового менінгіту, викликаного штамом B бактерії Neisseria meningitides, підсумок 20-річної роботи фахівців Novartis. У свій час у клінічних випробуваннях вакцини в Європі взяли участь сім з половиною тисяч дітей, підлітків і дорослих. І лише в листопаді 2012 року Європейська комісія дозволила застосування цієї вакцини на території Євросоюзу. 

Наразі країни  Європи не бажають вводити це щеплення в свої національні програми через високу вартість вакцини і низький рівень захворюваності менінгітом В. Вони ввжають, що це щеплення може бути економічно невигідним для їх систем охорони здоров'я. 

Лише Об'єднаний комітет Великобританії з вакцинації та імунізації (JCVI) у березні 2014 року дійшов до висновку, що таке щеплення може бути економічно вигідним. Після року переговорів з виробником вакцини у березі 2015 року в Великобританії вже були щеплені перші немовлята. А в жовтні 2016 року зафіксовано зниження на 50% показника захворюваності на цю хворобу в порівнянні з довакцинальним періодом.

Менінгіт B лідирує серед випадків менінгіту в країнах Європи, при цьому кожен десятий випадок виявляється смертельним, кожен п'ятий захворівший залишається інвалідом на все життя через незворотні ушкодження головного мозку, центральної нервової системи, втрату слуху, параліч кінцівок. В особливій зоні ризику перебувають діти до п'яти років.

P.S.: повну версію статті, яка згадується в тексті, можу надіслати на електронну пошту.

Англійських немовлят захистили від менінгіту Англійських немовлят захистили від менінгіту Reviewed by Віктор Ляшко on 22:51:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.