Тиждень відповідального прийому антимікробних препаратів: «#Антибіотик за рецептом»

15 листопада о 9.00 в Українському кризовому медіа-центрі (вул. Хрещатик, 2, Український дім, 2 поверх) відбудеться прес-брифінгприсвячений старту тижня відповідального прийому антимікробних препаратів: Спікери:
  • Ольга Богомолець, народний депутат, голова Комітету з питань охорони здоров'я
  • Олексій Кириченко, народний депутат, член Комітету з питань охорони здоров'я
  • Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я України
  • Василь Лазоришинець, директор Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова
  • Віктор Ляшко, голова ГО «Інфекційний контроль в Україні», модератор

Учасники прес-брифінгу розкажуть про небезпеку самолікування антимікробними препаратами, про формування стійкості у населення до антибіотиків, окреслять ризики, коли антибіотики перестануть діяти на збудників смертельних хвороб. Через невідповідне вживання, самолікування антибіотик незабаром може перетворитись на вбивцю.  За даними ВООЗ через формування стійкості до антибіотиків до 2050 року щороку буде вмирати 10 млн. людей в усьому світі. Вже сьогодні необхідно ввести антибактеріальні препарати в перелік рецептурних і призначати їх вживання лише під наглядом лікаря. 

Про інформаційну кампанію «#Антибіотик_за_рецептом»:
З 14 по 20 листопада в Україні проходить тиждень відповідального прийому антимікробних препаратів «#Антибіотик_за_рецептом», під час якого організатори (МОЗ України, ГО «Інфекційний контроль в Україні»DOC.ua, Public Health Solutions Agency), політики, зірки та журналісти закликають українців приєднатися до флешмобу в соціальній мережі Фейсбук. Мета акції – дати більше інформації про ризики та сформувати відповідальне ставлення до прийому антибіотиків у населення.  Також учасники акції передали МОЗ України лист із закликом прийняти Національну стратегію по  боротьбі зі стійкістю бактерій до антибіотиків та внести антибіотики до переліку рецептурних препаратів.

Як долучитися:
Крок 1. Завантажити та роздрукувати макет 
Крок 2. Зробити фото з макетом
Крок 3. Поставити на аватар або в свою стрічку в соціальній мережі Фейсбук фото з хештегом # Антибіотік_за_рецептом
Крок 4. Перепостити інфографічні зображення або відео що роз'яснюють суть кампанії
Крок 5. Запросити друзів до участі в інформаційній кампанії

Детальніше про те, чим загрожує безвідповідальний прийом ліків - в цьому відео: https://www.youtube.com/watch?v=6tnMdrOTpNY
Тиждень відповідального прийому антимікробних препаратів: «#Антибіотик за рецептом» Тиждень відповідального прийому антимікробних препаратів:  «#Антибіотик за рецептом» Reviewed by Віктор Ляшко on 14:01:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.