6,02·10 (в 23) не працює, підтверджено в суді!

Журнал «Вокруг Света» не зобов'язаний спростовувати матеріли статті, в якій розповідається про неефективність гомеопатії. Саме так вирішив Арбітражний суд Москви розглядаючи позов некомерційного партнерства «Национальный совет по гомеопатии».


Майже рік відслідковував дискусії, які точилися навколо статті Асі Казанцевої «Растворенная магия» в журналі "Вокруг Света" (номер за лютий 2016 року). У цій статті автор стверджує, що гомеопатія дійсно інколи працює - за принципом "не нашкодь", всі інші позитивні лікувальні ефекти гомеопатичних засобів не підтверджені жодним серйозним дослідженням.

Це не перший і не останній матеріал автора на цю тему. До цього популярною в мережі інтернет була її лекція "Гометопатія: як це (не) працює?". Згодом автор статті написала ще й дуже цікаву книгу на цю тему "В інтернеті хтось помиляється".

Але найбільший резонанс викликала саме стаття в журналі "Вокруг Света". Найбільшим противником фактів, які наводяться в цій статті, виявився "Национальный совет по гопеопатии" - "высший общественный орган в области метода гомеопатии и гомеопатической фармации". 

Представники "совета" вирішили, що матеріал порочить метод гомеопатії, називаючи його неефективним, оскільки "гомеопатичні ліки користуються широким попитом у населення", вони "ефективні, і це доведено численними клінічними дослідженнями". У зв'язку з цим "совет" зажадав розмістити спростування, а також розмістити в журналі текст аналогічного обсягу, присвячений гомеопатії. Однак, "старания совета" виявилися марними - вони програли судову справу.

На мою думку, не вдалий рік видався для гомеопатів))).

Спочатку Федеральна торгова комісія США (FTC) зобов’язала виробників гомеопатичних препаратів доводити ефективність своєї продукції. Не провів таких досліджень, будь люб'язним і напиши на упаковці, що наукових доказів ефективності твоїх ліків не існує.

Потім в замітці «коротко і ясно про соплі» заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський нагадав лікарям про відсутність доведеної ефективності таких засобів:


Тепер ще й Арбітражний суд не захотів прислуховуватись до доводів "Национального совета по гопеопатии".

А всім хто ще має певні сумніви щодо ефективності гомеопатичних препаратів, які базуються на магічному "мені ж допомогло",  рекомендую передивитись ось це відео! Будьте здорові!
6,02·10 (в 23) не працює, підтверджено в суді! 6,02·10 (в 23) не працює, підтверджено в суді! Reviewed by Віктор Ляшко on 11:58:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.