Винайдено оральну вакцину від сальмонельозу

Вчені з Техаського університету заявили про винахід оральної вакцини від сальмонельозу.


19 грудня на сайті ScienceDaily з’явилася інформація про позитивні результати дослідження імунних реакцій мишей, яким провели щеплення оральною вакциною проти сальмонельозу.

Вчені запевняють, що пероральні вакцини формують стійкий імунітет проти сальмонели. Проведені дослідження засвідчують потенціал цієї вакцини для майбутнього використання в людей.

Раніше ці науковці розробили ін’єкційну вакцину до складу якої входили три генетичномодифіковані серовари Salmonella Typhimurium. Проведені на мишах випробування довели її ефективність, так як вона захищала мишей від летальних випадків при інфікуванні збудником.

До розробки вакцини вчених спонукала глобальна проблема стійкості до протимікробних засобів. Антибіотики є першим вибором при лікуванні інфекцій, що викликаються сальмонелами. Але в деяких штамів цього збудника дуже швидко розвивається резистентність до антибіотиків, що є серйозною проблемою.

Тільки в США через інфікування сальмонелою щорічно помирає близько 400 осіб, ще близько 15 тисяч осіб потрапляють на стаціонарне лікування. Вчені вважають, що на кожен діагностований випадок сальмонельозу припадає 39 недіагностованих. У всьому світі реєструється близько одного мільйона випадків сальмонельозу на рік, з яких кожен четвертий з летальним наслідком.

Ще один небезпечний аспект сальмонели полягає в тому, що вона може бути використана в якості біологічної зброї. Як йдеться в повідомленні на сайті, такий випадок був зафіксований в штаті Орегон, коли релігійний культ навмисно забруднив салати ресторану та барів збудником хвороби, внаслідок чого захворіли 1000 осіб.

Чи є перспективи подальших досліджень для серійного випуску цієї вакцини? На мій погляд, так! З огляду на те, що світ наближається до постантибіотикової ери, на перший план будуть виходити ефективні засоби профілактики інфекційних хвороб. Вакцинація - один з найефективніших таких засобів!

Джерело: ScienceDaily.
Винайдено оральну вакцину від сальмонельозу Винайдено оральну вакцину від сальмонельозу Reviewed by Віктор Ляшко on 12:08:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.