Давос, $460 млн. і public health

Навіть Всесвітній економічний форум в Давосі не може обійтись без питань громадського здоров’я. Цьогоріч на форумі офіційно дали старт Глобальній коаліції інновацій для попередження епідемій (CEPI - Coalition for Epidemic Preparedness Innovations).


Уряди Німеччини, Японії та Норвегії, а також фонди Білла і Мелінди Гейтс та Wellcome Trust уже виділили Коаліції $460 млн. Це майже половина коштів, які потребує організація для планової роботи на перші 5 років.

Підтримку діяльності організації висловили Всесвітня організація охорони здоров’я, неурядові організації, а також  ряд фармацевтичних гігантів (GSK, Merck, Johnson & Johnson, Pfizer, Sanofi та Takeda).

Серед основних завдань CEPI - розробка безпечних і ефективних вакцин для боротьби зі збудниками найбільш вірогідних прийдешніх епідемій. На першому етапі роботи Коаліція зосередиться на вакцинах проти близькосхідного респіраторного синдрому(MERS-CoV), лихоманки Ласса і вірусу Ніпах. Ви чули про цей вірус - Ніпах? Я так точно перший раз почув. Як повідомляє сайт ВООЗ, ця вірусна інфекція виникла недавно (1998 рік) та визиває тяжкі хвороби як у людей, так і в тварин. Природними носіями цього вірусу є плодоїдні летючі кажани.

Спеціалісти вважають, що саме перераховані інфекції можуть стати причиною серйозних епідемій. Для їх запобігання СЕРІ планує підготовити необхідний запас препаратів уже до 2021 року. Доволі таки амбіційна заява.

У перспективних планах організації розробка вакцин проти вірусів Ебола та Зіка. Поширення саме цих двох вірусів показало, що світ виявився неготовим реагувати на локальні спалахи щоб перешкодити їх переродженню в пандемії. Як сказав Білл Гейтс: "Без інвестицій у наукові дослідження і розробки, ми будемо залишатися без зброї при виникненні чергової інфекційної загрози».

Як на мене, гарна це ініціатива створення Глобальної коаліції інновацій для попередження епідемій. Відслідковувати її діяльність можна на сайті організації - http://cepi.net

Залишається відкритим тільки одне питання, коли це вже наша країна відновить власне виробництво вакцин та тест-систем...
Давос, $460 млн. і public health Давос, $460 млн. і public health Reviewed by Віктор Ляшко on 16:47:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.