На горизонті "Україна 80+"

У Міністерстві охорони здоров’я 19 січня відбулося 13-те засідання міжвідомчої експертної робочої групи з міжнародною участю щодо розробки концепції/стратегії розбудови системи громадського здоров’я.


Розробити та затвердити концепцію реформування системи громадського здоров’я в Україні, спрямовану на створення сучасної системи епідеміологічного нагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями та створення системи громадського здоров’я "Україна 80+".

Це рекомендували зробити Кабінету Міністрів учасники парламентських слухань на тему: "Про реформу охорони здоров’я в Україні". І це зроблено! Якщо залишити амбіції в стороні, то, напевно, можна побачити ті позитивні зміни, які відбуваються в країні. Тому, я особисто, не можу погодитись із заявами, які лунають останнім часом, про не виконання МОЗом жодного пункту зазначеного "дороговказу реформ".

І хоча зазначена Концепція вже затверджена Урядом (І все таки вийшло!) групі ще є над чим працювати. Інтенсивно працювати. І не тільки групі. Адже наразі маємо лише "Україна 71,5".

Що обговорили на робочій групі?

Розпочали з поточних питань функціонування Центру громадського здоров’я МОЗ та стану приєднання до нього інших установ.

Лабораторні центри МОЗ (колишніх лабцентрів Держсанепідслужби): Нова структура з відокремленими структурними підзрозділами ЦГЗ вже завтерджена в.о. Міністра. Юридичні питання (реєстрація в держреєстрі) будуть вирішені впродовж цього місяця, далі буде черга за фінансовими питаннями. Чіткий алгоритм того як все буде відбуватися - представлений.

Не вірю, що відбудеться все безболісно. Адже є люди, які гаслами про турботу за здоров’я населення, прикривають лише свої спроби подовше покерувати (знайомий вислів для Київської області "мені ще б хоча б рік", на жаль, характерний не тільки для цієї області).

Щодо інших підприємств та установ: в частини забирають функції і бюджетне фінансування, частина вливається, частина ліквідовується.

Після цього обговорили проект Плану заходів, який МОЗ повинно надати до Кабміну для реалізації Концепції розвитку системи громадського здоров’я. Слідкуйте за оновленнями на сайті МОЗ, план повинен з’явитися для громадського обговорення.

Також, генеральний директор Центру громадського здоров’я Наталія Нізова представила План дій Центру на І півріччя цього року. Доволі амбіційний план. Але, на мій погляд, він відповідає очікуванням суспільства. Після презентації Плану подискутували щодо стандарту освітніх послуг з громадського здоров’я та розробки найактуальніших санітарних регламентів. В розробці останніх вчергове пообіцяли допомогу профільні інститути Національної академії медичних наук.

Останнім пунктом заслухали презентацію Наталії Півень (в.о. начальника Управління громадського здоров’я МОЗ) щодо попередніх результатів оцінки лабораторної мережі. Оцінка проводилися експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я і підтвердила, що не все в нас тут в порядку. Є чим займатись найближчим часом.

Рухаємося далі, робимо зміни!
На горизонті "Україна 80+" На горизонті "Україна 80+" Reviewed by Віктор Ляшко on 09:29:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.