Мораторій: скасовано чи запроваджено?

Президент підписав Закон про запровадження мораторію на здійснення держнагляду у сфері господарської діяльності до кінця 2017 року. Про це повідомив офіційний сайт Президента 30 грудня 2016 року.


З текстом Закону України №1728-VIII "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» можна ознайомитись на сайті Верховної Ради України.

Цікаві новинки Закону:
- погодження на позапланову перевірку надаватиме вже на Кабінет Міністрів України, а Державна регуляторна служба;
- поки зазначене погодження не буде оприлюднене на офіційному сайті Державної регуляторної служби, орган контролю не має права здійснювати перевірку.

Для мене це досить прогресивні новововедення. Адже тепер можна чітко відслідковувати коли, хто, куди і як часто збирається виходити для позапланової перевірки. Особливо мене цікавить це питання в розрізі теми, яку було розглянуто в статті Держпродспоживслужба і лікарні: стояти заборонено інспектувати.

Але не менш цікавою є стаття 6 Закону. Цією статтею визначається перелік контролюючих органів, на діяльність яких не поширюється мораторій. Поки ще не знаю, позитивне це рішення чи ні, але більшість ЦОВВів, які входять до системи громадського здоров’я знаходяться в цьому переліку.

Ця інфографіка показує - для центральних органів виконавчої влади, які виконують функції у сфері громадського здоров'я (згідно з Концепцію), мораторій скоріше відмінено, а не запроваджено. 
Мораторій: скасовано чи запроваджено? Мораторій: скасовано чи запроваджено? Reviewed by Віктор Ляшко on 18:14:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.