Плати або грай

У шалено цікавий період часу ми живемо! Технології змінюються настільки швидко, що з'являється шанс врятувати цей світ від постантибіотикової ери. Прекрасно розумію, що від винаходу до серійного виробництва - ціла прірва, але ж це всерівно дозволяє з оптимізмом дивитись на вирішення проблеми.

Фото: newsroom.ucla.edu
Нещодавно в соціальній мережі на сторінці ГО «Інфекційний контроль в Україні» була опублікована цитата економіста Jim O’Neill, яка нами тут, в Україні, сприймається як щось фантастичне.


До проведення експрес-тестів. Призначення антибіотиків. Більшість наших лікарів не вірять, що реально настане той час коли вони зможуть це застосовувати у своїй звичайній лікарській практиці.  І вони в цьому світі, на жаль, не унікальні.

Розуміючи проблему, Jim O’Neill рекомендує запровадити інноваційний механізм для наповнення фонду, який займається питаннями стримування стійкості до протимікробних засобів. Один із варіантів цього механізму - невеликий внесок з фармацевтичних компаній за доступ на ринок лікарських засобів. Це, на його думку, дозволить збирати $2,5 млрд в рік, що буде становити лише 0,25% річного прибутку світової фармацевтичної індустрії.

Плати або грай. Принцип, який повинен застосовуватись при використанні зазначеного механізму. У компанії з’являється вибір - або інвестувати в розробку антибіотиків, або робити внесок до преміального фонду для тих, чиї зусилля призводять до нових методів боротьбі зі стійкістю.

І це доволі правильно, як на мене. Адже дасть можливості з’явитися на ринку багатьом доволі перспективним стартапам. Як, наприклад, ось цій спільній розробці групи шведських та американських вчених - модуль для смартфону, який дозволяє виявити мікроорганізми, стійкі до антибіотиків. Науковцям вдалося порівняно новий метод експресного визначення медикаментозної чутливості на основі використання ДНК-ДНК гібридизації втиснути в смартфон. Ціна такого виробу не перевищує $500, але якщо буде серійне масове виробництво, то прогнозується, що ціна його зменшиться в рази.

Я передбачаю, що студентів, які зараз навчаються в медичних вузах та збираються стати сімейними лікарями, після закінчення навчання очікуватимуть доволі цікаві ІТ-новинки на ринку діагностики хвороб.

А для нас настав час перетворити ідеї в ефективні рішення та вирішити проблему стікості до протимікробних препаратів!

І, до речі, не забувайте, що #Антибіотик_за_рецептом!
Плати або грай Плати або грай Reviewed by Віктор Ляшко on 23:02:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.