Медицина, фармація, мораль та етика

Спілкуючись в ефірі телеканалу ЕСПРЕСО.TV про систему громадського здоров’я серед інших отримав від ведучої запитання і щодо конфлікту Супрун & Тодуров.В ефірі надав відповідь.  Але їдучи додому чомусь подумки перебирав інші можливі варіанти відповіді саме на це запитання. Виходило прямо як в Умберто Еко: «следует признать, что в ту неспокойную пору умному человеку приходилось думать, бывало, взаимоисключающие вещи».

А тут ще в мережі з’явився сюжет про те, як патентний монополізм фармкомпаній блокує терапію ВІЛЧому це я тут пишу? Тому що згадались ось ці слова:

"Медицина завжди була тісно пов'язана з питаннями етики і моралі. Останнім часом обсяги медичних досліджень і величезні ресурси медичної промисловості дали нам в руки інструменти лікування і профілактики хвороб і страждань, які в багато разів перевищують наші економічні можливості з їх впровадження. Моральні проблеми, які при цьому виникають, аналогічні класичним питанням економіки - як розподілити обмежені ресурси.

Відповідь на це питання лежить, наприклад в обговоренні стратегії розвитку систем охорони здоров'я. Співвідношення первинної ланки та спеціалізованої допомоги це одна зі сторін даної дискусії. Питання моралі також вимагають від нас обговорення моделей універсального забезпечення медичних потреб населення або системи фінансування охорони здоров'я, побудованої на економічних можливостях людини або його роботодавця.

Але розподіл обмежених ресурсів на цьому не закінчується. Коли ця академія прийняла рішення підтримувати систематичний підхід до оцінки технологій охорони здоров'я - це теж питання моралі. Ми знаємо, наскільки малі наші дорогоцінні ресурси. Ми знаємо, що не можемо скористатися всіма можливостями, запропонованими сучасними медичними технологіями. Тому вибрати з них ті, що в умовах обмеженості ресурсів, надатуть максимальний позитивний результат і мінімізують побічні ефекти є питанням моральним. Розробка і поширення тих методів, які дозволяють нам прийняти такі рішення, є частиною Нового Громадського Здоров’я.»

З повним текстом цієї промови Класа Ортендаля (генеральний директор Національної ради охорони здоров'я та соціального забезпечення Швеції (у відставці), старший аналітик Каролінського Інституту) при отриманні титулу Почесного доктора однієї з академій можна прочитати в статті Що таке Нове Громадське Здоров'я?
Медицина, фармація, мораль та етика Медицина, фармація, мораль та етика Reviewed by Віктор Ляшко on 22:29:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.