#PHwinterschool2017: День №1

Цього тижня беру участь у Зимовій школі «Громадське здоров’я в Україні» - платформа для фахівців громадського здоров’я та обміну професійною інформацією.


"Минулого року у вступному слові ми згадували, що громадське здоров’я в Україні є радше terra incognita. Водночас, події, що відбуваються в 2016 році в країні загалом та в галузі охорони здоров’я зокрема, наповнюють поняття громадського здоров’я в Україні вже набагато чіткішим змістом, конкретними практиками та досягненнями. Мова йде і про створення Центру громадського здоров’я, і затвердження Концепції громадського здоров’я Урядом, і про такі відчутні і довгоочікувані ініціативи, як відкриті реанімації, антибіотик за рецептом, лікування ГРВІ у дітей відповідно до доказових практик тощо.»

Це абзац  з привітального слова програми зимової школи. Досить приємно, що був долучений до ряду ініціатив, які в ньому зазначено та повністю поділяю їх ідеологію.

Про сам старт школи пропоную прочитати в пості в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун

А я для вас зробив невеличку підбірку цитат від лекторів, які, на мій погляд, передають суть атмосфери, яка панує в цьогорічній школі:

Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я:

«Жити довше ми будемо через громадське здоров’я, а не через зміни фінансування системи охорони здоров’я».

Тетяна Степурко, керівник магістерської програми «Менеджмент в охороні здоров’я « Школи охорони здоров’я Києво-Могилянської академії:

«Все що ми робимо потрібно робити з любов’ю та відкрито».

«Маю надію, що система охорони здоров’я в нас стане людиноцентрованою, а не пацієнтоцентрованою».


Вім Гроот, професор, Маастрихтський університет, Нідерланди:

«Коли я 20 років назад приїжджав до України, то тут на першій кава-паузі (10 година ранку) наливали горілку, зараз цього немає. Я вважаю, що це покращення!».

«Держава має втручатися, якщо ринок не може справитися із ситуацією».

«2 мільярди євро на рік втрачають Нідерланди внаслідок пропуску роботи працівниками через хвороби, що спричинені надмірною вагою».

«Люди з вищою освітою в середньому живуть на 3,6 роки довше».

«Раніше більшість людей отримували зарплату за фізичне навантаження на роботі, сьогодні більшість доплачує щоб потрапити до спортивного залу».

«Ефект зайця» - коли одна страхова компанія активно через бонуси заохочує своїх клієнтів до здорового способу , а інша отримує від цього дівиденти (в разі коли клієнт зміни страхову компанію)».

Патрішіо Маркез, Маастрихтський університет, Нідерланди:

"Важливі не витрати на медицину, а загальний добробут людей».

«Зосереджуйтесь на людині, а не на програмах».

Далі буде.
P.S.: 90% присутніх у залі вакциновані від грипу!
#PHwinterschool2017: День №1 #PHwinterschool2017: День №1 Reviewed by Віктор Ляшко on 23:58:00 Rating: 5

2 коментарі:

  1. Эл.паспорт здоровья как обязательное условие ОМС.За проблемы с курением,алкоголем.лишним весом и др.суб'ективными факторами,влияющими на состояние собственного здоровья,пациент оплачивает из своего кармана.Это выгодно всем: работодателям.страховым компаниям.медикам,а главное-самому пациенту!Я этой системой ОМС ознакомился в корпарациях Силиконовой долины США.Попробйте...

    ВідповістиВидалити
  2. У людей з низьким рівнем освіти хронічні захворювання починаються на 15 років раніше, - Вім Гроот

    ВідповістиВидалити

На платформі Blogger.