Найжаркіший рік сучасної історії - 2016

Всесвітня метеорологічна організація (WMO) ООН поширила прес-реліз з висновками про зміни клімату. За даними експертів організації, середньорічна температура на планеті стала на 1,1 °C вище доіндустріальних значень і на 0,07 °C вище попереднього рекорду, який був установлений в 2015 році.За вікном -10 °C, холодно і зябко. Здавалося, про яке глобальне потепління може йти мова. Але після перегляду цього сюжету стає якось моторошно.


Вчені вважають, що додаткові 0,2 °C у 2016 році з’явилися через надзвичайно потужний Ель-Ніньо. Однак, основний внесок у зростання середньорічної температури все ж таки був від діяльності людини.

«2016 рік був екстремальним роком для глобального клімату і найжаркішим в історії, - ділиться враженнями генеральний секретар WMO Петтері Лаалас. - Але температура - це тільки частина картини». Максимального рівня за весь час дослідження досягли й інші показники. Наприклад, вміст діоксиду вуглецю в атмосфері перевалив за психологічно важливу відмітку - 400 частинок на мільйон.

Екстремальні події 2016 року:
- 21 липня в Кувейті зареєстрована рекордна для Азії температура - 54°C;
- у січні, вперше більш ніж за 50 років, на півдні Китаю випав сніг;
- у серпні в Північній Кореї тайфун визвав катастрофічні опади і повінь;
- літні лісові пожежі в Канаді;
- ураган Метью, який призвів до більше ніж 1000 смертей;
- арктичний лід «досяг» найменшої площи за всю історію спостережень - 10,1 млн. кв. км.
Найжаркіший рік сучасної історії - 2016 Найжаркіший рік сучасної історії - 2016 Reviewed by Віктор Ляшко on 22:21:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.