#PHwinterschool2017: День №3

Зимова школа "Громадське здоров’я в Україні" перейшла екватор вирішуючи як подолати українську катастрофу серцево-судиних захворювань.

фото Taras Bezpalyi
У структурі летальності серцево-судинні захворювання становлять 68%. За один день в Україні помирає від захворювань серця в середньому 1167 осіб. Ішемічною хворобою серця хворіє близько 8,7 млн. українців.

Важко не погодитись з твердженням Василя Лазоришинця, що це катастрофа.  І якщо вирішення цієї проблеми не ставити пріоритетом для громадського здоров’я, то що тоді ставити?

Які ще проблеми громадського здоров’я були озвучені директором Інституту Амосова можна почути у сюжеті, яким люб’язно поділився на свої сторінці UNICEF Ukraine.

Але перед тим, як ви розпочнете переглядати відео, хочу процитувати відповідь Василя Васильовича на запитання стосовно того, що необхідно затвердити на державному рівні для мотивування населення відмовитися від шкідливих звичок:

"Я думаю, що це "совкові" підходи, коли завдяки дії одного чи іншого закону ми можемо змінити ситуацію в країні. Я говорив, і ще раз повторяю, що це завдання організацій public health і самого суспільства…"

Це така своєрідна відповідь не тільки на це конкретне запитання. Це відповідь, яку хочеться переадресувати усім тим, хто вже критикує перші паростки в розбудові системи громадського здоров’я, забуваючи, що вони самі є частиною цієї системи.

Згадайте, друзі, Указ Президента, який було опубліковано майже рік назад - 9 лютого 2016 року. Цей Указ має назву "Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року "Рухова активність - здоровий спосіб життя — здорова нація". А тепер давайте чесно кожен сам собі відповість, а як я виконую цей Указ? І хто в цьому винний?..

Роздумуючи, переглядайте відео

P.S.: традиційна підбірка цитат від лекторів з третього дня #PHwinterschool2017:

Манфрід Грін, університет Хайфи, Ізраїль:
«Якщо у вас буде хворе населення, то у вас буде і хвора економіка".

«В Ізраїлі 4 школи громадського здоров’я - випускається біля 250 магістрів громадського здоров’я на рік»

«Відмова від вакцинації дуже рідкісне явище в Ізраїлі. І це при відсутності обов’язкової вакцинації в країні, навіть йдучи до школи не потрібно надавати довідки про вакцинацію.»


Мустафа Наєм, народний депутат України:
«Виграє той, хто використає можливості комунікації. Виграє той, хто ділитиметься позитивом. Продавай успіх. Успіх запам’ятовується»

«Програвати в хорошому набагато краще, ніж перемагати в поганому""

Патрішіо Маркез (сьогодні він прочитав лекцію, яку б я рекомендував переглянути усім хто не розуміє, що безпека на дорогах це громадське здоров’я!):
«Сильні системи базуються на сильних інституціях»

«Рівень здоров’я людей залежить і від того, які ми політичні рішення приймаємо»

Олексій Ковжун, медіааналітик:
"Не приносьте на зустріч з депутатами скарги, об'єднуйтесь та давайте їм поради або вимагайте конкретних рішень".
#PHwinterschool2017: День №3 #PHwinterschool2017: День №3 Reviewed by Віктор Ляшко on 23:14:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.