Кальянне зло в ресторанах

"А у вас тут що дозволяють курити кальян?" - ховаючись від зимового льодяного вітру на одеському Ланжероні запитую в офіціантки ресторану, який зустрів м’яким запахом меду та фруктів.


Знаю, що курити кальяни в ресторанах прямо заборонено законом, але мене особисто "кальянна" прокуреність не дратує тому ми й присіли повечеряти в цьому залі.

А дарма… Потрібно було, як мінімум, тікати з того місця. Адже вдихання цього "м’якого запаху меду та фруктів" виявляється дуже шкодить навіть пасивним (тим хто перебуває в приміщенні де курять кальян) курцям.

Звідки знаю? На днях журнал Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention, офіційне видання Американської асоціації з дослідження раку, опублікував дослідження, яке вказує на те, що активне і пасивне куріння кальяну призводить до збільшення поглинання бензолу. А бензол це речовина, яка здатна провокувати виникнення лейкозу. Це наш МОЗ ще в 2006 році визнав!Всесвітня організація охорони здоров’я та Національна токсикологічна програма США класифікували бензол як канцероген першого (найбільш небезпечного) класу! ВООЗ взагалі вважає, що бензол канцероген, який немає безпечного рівня впливу. Тобто факт наявності бензолу незалежно від його концентрації в повітрі, яке ми вдихаємо, це вже фактор ризику розвитку лейкемії.

Оскільки куріння кальяну часто практикується в громадських місцях, вчені дослідили поглинання бензолу в активних та пасивних курців серед відвідувачів кальянних кафе. Результати, на жаль, не дуже обнадійливі. У сечі активних курців рівень SPMA (S-феніл-меркаптурової кислоти, метаболіт бензолу) збільшується в 4,2 рази, а в пасивних у 2,6.

Автори дослідження вважають, що оскільки «безпечного рівня впливу бензолу не існує», куріння кальяну повинно бути максимально обмежено законом і каральними заходами.

От такі пироги.

Який вихід? Олег Андрос, кандидат політичних наук, в статті на "УП. Життя» рекомендує сміливо жалітися контролюючим службам. І дає пораду як! Я вже взяв пораду до уваги,  на майбутнє.
Кальянне зло в ресторанах Кальянне зло в ресторанах Reviewed by Віктор Ляшко on 21:34:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.