Гепатит А в Європі

Європейський центр з контролю і профілактики захворювань (ECDC) озвучив нову проблему в сфері громадського здоров’я. Ця проблема - спалах гепатиту А в Європі, який вражає в основному чоловіків, що мають статеві контакти з чоловіками (ЧСЧ).


Нещодавно в програмі «Земля 3.0» Максима Зборовського на радіо «Голос Столиці» говорили про нові збудники, які визивають раніше невідомі людству інфекційні хвороби. Ще раніше, я згадував про технології, які змінюються настільки швидко, що з'являється шанс врятувати цей світ від постантибіотикової ери.

Але змінюються не тільки технології. Змінюється й поведінка людства. Це змушує епідеміологів не тільки переглядати механізми поширення добре відомих збудників інфекційних хвороб, а й інакше вибудовувати моделі для прогнозування їх спалахів.

Раніше, спалахи гепатиту А, пов'язані з забрудненими харчовими продуктами або водою, носили вибуховий характер, як, наприклад, епідемія в Шанхаї в 1988 році, під час якої було інфіковано 300 000 чоловік. 

Спалах гепатиту А в Європі відбувається без цієї характерної вибуховості. У період з лютого 2016 року по лютий 2017 року в 13 країнах ЄС лабораторно підтверджено 287 випадків хвороби. 

ECDC припускає, що ця цифра занижена, оскільки не всі інфіковані звертаються за медичною допомогою. Більшість випадків було зафіксовано серед невакцинованих дорослих чоловіків, що мають статеві контакти з чоловіками. Тільки дев'ять потерпілих - жінки. Не зафіксовано жодного випадку інфікування в працівників харчової промисловості, внаслідок вживання харчових продуктів або питної води. Таким чином, ці випадки вважаються такими, що поширюється від людини до людини статевим шляхом. 

Більш детально про проблему в огляді ECDC тут.
Гепатит А в Європі Гепатит А в Європі Reviewed by Віктор Ляшко on 09:46:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.