Бути поруч недостатньо...

У сусідній Румунії зафіксовано спалах кору. Несподіванка чи прогнозоване явище? Що робити нам?


Є в Європі така група експертів, яка має назву Регіональна комісія з верифікації елімінації кору та краснухи. Останній раз вона засідала 24-26 жовтня 2016 року. Під час цього засідання було обговорено поточний стан подолання ендемічної передачі вірусу кору в країнах Європейського регіону ВООЗ.

Ця комісія після свого засідання публікує звіт. У ньому, серед інших країн, є і наші сусіди - румуни. Так у них, на той момент, рівень охоплення плановими щепленнями MRCV1 (вакцина, що містить штами вірусів кору та краснухи) становив 85,8%, для MRCV2 - 69,4% серед дітей 5 років. Це нижче рекомендованих 95%, а також показує зниження в порівнянні з попередніми роками.

Пам’ятаєте про наші критичні (не більше 56%) рівні вакцинації? Тому на запитання, що нам робити, маю лише одну відповідь: брати свою малечу і бігом перевіряти чи бува не пропустили два чи одне із щеплень проти кору, краснухи та паротиту. У нас ці щеплення роблять у 12 місяців та 6 років. Якщо пропустили, не панікуйте! Лікар запропонує вам схему за якою можна надолужити пропущене. І досить добре, що наразі є й відповідна вакцина.

Краще вчитися на чужих помилках, ніж на власних. З подачі Євгенія Комаровського, який перший забив на сполох, в українців, які так полюбляють лікуватись гомеопатичними засобами та з підозрою ставляться до вакцинації, зявився шанс встигнути стати розумними та перемогти в боротьбі з кором. Адже, як каже народна мудрість, розумний буде завжди зважати на досвід інших і обдумувати таким чином власні кроки.

А ще я пропоную переглянути свіженьке відео із зустрічі провідних фахівців у сфері громадського здоров’я, які говорять про шляхи ліквідації кору та краснухи в Європі.

Бути поруч недостатньо... Бути поруч недостатньо... Reviewed by Віктор Ляшко on 23:31:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.