#PHwinterschool2017: День №4

Четвертий день Зимової школи запам'ятався виступом народного депутата України Мустафи Наєма про реформу поліції.


Мені, так як, напевно, і вам здавалося, що реформа поліції немає жодного відношення до громадського здоров’я. Після виступу Мустафи Наєма зрозумів, що помилявся. Виявилося має.

"Якщо завтра всі фанати роботи підуть, а залишаться лише тільки ті хто заробляє на системі, паразитує на ній, то вона (система) розвалиться". Наєм говорив про міліцію. Я слухав, проводив певні аналогії та згадав рідну систему, яка потерпіла фіаско. Чи не в словах Мустафи відповідь на питання: "Чому відбулося це фіаско?".

Мустафа також роз'яснив, чому нова система повинна будуватися з новими людьми. Шкода тільки, що на відміну від патрульних для нашої системи так швидко спеціалістів не навчиш.

А ще народний депутат дав зрозуміти, чому так важливо оцінювати роботу поліцейських за індексом довіри. І чомусь після його слів відразу згадалась презентація в перший день школи від Тетяна Степурко про Індекс здоров’я. В цьому індексі є показник задоволеності медичною допомогою її споживачами. Це, беззаперечно, суб’єктивна оцінка, але вона вкрай цінна для зворотного зв’язку з людьми. Адже при негативному ставленні до медицини може виникнути своєрідний психологічний бар’єр, коли людина не захоче звертатися до лікаря. Ось так, на четвертий день і я погодився з учасниками панелі експертів першого дня, які стверджували що впровадження таких показників необхідно для зміни стереотипів мислення в усіх учасників системи. #PHwinterschool2017 таки творить дива))

І декілька цитат від лекторів #PHwinterschool2017.День №4:

Ідо Хадарі, директор з питань комунікації в Маккабі центрі надання послуг з охорони здоров’я:

"Найбільший виклики це не програмне забезпечення, найбільший виклик це менталітет лікарів" (про впровадження E-Health).

Лорета Асокльєне, начальник відділу епіднагляду МОЗ Литви:
"Був наказ про обов’язкове повідомлення про випадок внутрішньолікарняних інфекцій (ВЛІ) - була реєстрація нуль. Відмінили наказ, перейшли на добровільне звітування, з’явилася реєстрація випадків ВЛІ".

«У період епідемії грипу та ГРВІ здорові медичні працівники не зобов’язані одягати хірургічні маски"
#PHwinterschool2017: День №4 #PHwinterschool2017: День №4 Reviewed by Віктор Ляшко on 00:55:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.