"Ну, superbugs, погоди!"

Один мільйон євро не за нову молекулу антибіотику, а за кров з пальця. 

Фото: European Union / Lukasz Kobus

У дописі «Плати або грай» я писав, що ми живемо у шалено цікавий період інтенсивного розвитку медичних технологій, завдяки яким у нас з'являється шанс врятувати цей світ від постантибіотикової ери.

І ось на днях, у бельгійському містечку Левен, вручили премію Horizon у розмірі 1 мільйон євро. І знаєте за що?  За винахід приладу (барабанний дріб), який може майже миттєво відрізнити вірусну інфекцію від бактеріальної! Переможець являє собою невеликий портативний пристрій, який перевіряє краплю крові на наявність асоційованого із желатиназою нейтрофілів ліпокаліну людини (HNL).


Премію буде витрачено на додаткові дослідження та запуск серійного виробництва приладу. Пристрій розробляється для лікарів загальної практики, а також для відділень невідкладної допомоги. І він наразі дуже потрібен українцям, кожен третій з яких лікує кашель та застуду антибіотиками.Після таких новин, пропозиція Jim O’Neill (економіст, який на замовлення Уряду Великобританії вивчав проблему антибіотикорезистентності) щодо заборони лікарям виписувати антибіотики до проведення експрес-тестів, які підвердять, що інфекція бактеріальна, вже вважається й не такою фантастичною.

#Антибіотик_за_рецептом, експрес-тести, заборона використання антибіотиків у ветеринарії (прогнозую, що вже досить скоро дозволять використовувати ГМО і традиційне для нас тваринництво залишиться лише в архівних матеріалах) і проблема стійкості до протимікробних препаратів може бути вирішена. Навіть не розробляючи нових молекул антибіотиків!
"Ну, superbugs, погоди!" "Ну, superbugs, погоди!" Reviewed by Віктор Ляшко on 21:55:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.