Здоров'я - це основна мета боротьби з наркотиками

Сім разів прозвучали слова "public health" у промові генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я Маргарет Чен на 60-й сесії Комісії з наркотичних засобів, яка відбулася у Відні 13 березня. І для цього є вагомі підстави. За оцінками ВООЗ від вживання наркотиків щороку гине до півмільйона людей, однак і ця цифра є лише малою часткою тієї шкоди, яку завдає глобальна проблема наркотиків.


Повний виступ Маргарет Чен на 60-й сесії Комісії з наркотичних засобів:

"Посол Бенте Ангель-Хансен, Голова Комісії з наркотичних засобів, пан Федотов, Виконавчий директор ЮНОДК, пан Сіпп, Голова МККН, керівники спеціалізованих установ, високоповажні міністри, представники уряду, молоді, організацій громадянського суспільства та фондів, пані та панове.

Я рада, що маю можливість виступати на 60-й сесії Комісії з наркотичних засобів. Для мене це справді велике задоволення і гарна можливість зустріти безліч старих друзів.

ВООЗ з повагою ставиться до мандату Комісії як центрального органу ООН з розробки політики щодо наркотичних засобів. Органу, який відповідальний за контроль виконання трьох конвенцій про наркотичні речовини.

Дозвольте мені процитувати сьогоднішні слова лідера однієї з молодіжних організацій: "Здоров'я - це основна мета діяльності щодо боротьби з наркотиками". Дякую вам.

ВООЗ як організація, що працює в сфері громадського здоров'я, сповнена рішучості продовжувати виконувати свою роль у тому, що стосується найважливіших аспектів глобальної проблеми наркотиків, які лежать у площині громадського здоров'я. Це, юридично закріплене зобов'язання ВООЗ, реалізується силами Комітету експертів організації з наркотичної залежності.

Зазначений Комітет експертів, який працює вже багато років, постійно веде аналіз психоактивних речовин з метою пошуку балансу між необхідністю попередження зловживання цими речовинами і використання їх доведених і унікальних терапевтичних якостей.

Управління ООН з наркотиків і злочинності - провідна установа, відповідальна за боротьбу зі світовою проблемою наркотиків. ВООЗ надає особливого значення нашій спільній роботі в області лікування наркотичної залежності та допомоги особам, що вживають наркотики.

І дійсно, методичні вказівки ВООЗ і комплекс заходів зі зменшення шкоди, які представлені в спільному технічному керівництві ВООЗ / ЮНОДК / ЮНЕЙДС, - це основні методичні матеріали, що використовуються країнами, які розглядають втрати внаслідок уживання наркотиків з позиції громадського здоров’я.

Минулого місяця ВООЗ і ЮНОДК підписали меморандум про взаєморозуміння, який вивів на новий рівень і зміцнив структуровану і продуктивну співпрацю між нашими двома установами. Обидві установи прагнуть того, щоб якомога більше осіб, які вживають наркотики, проходили через систему громадського здоров'я, ніж через суди і систему кримінального правосуддя.

ВООЗ позитивно оцінює підсумковий документ минулорічної спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН зі світової проблеми наркотиків. Оскільки в ньому закріплена прихильність до таких заходів політики в цій сфері, в яких помітне місце займають потреби і рішення у сфері громадського здоров'я.

У контексті комплексних і збалансованих зусиль, спрямованих на скорочення попиту на наркотичні засоби, в підсумковому документі приділено увагу питанням профілактики вживання наркотиків та лікування, орієнтованого на одужання, а також заходам щодо скорочення негативних медичних та соціальних наслідків вживання наркотиків, включаючи програми, засновані на медикаментозній терапії та обміні пристосувань для ін'єкцій. Все це і називається, якщо використовувати термінологію ВООЗ, зменшенням шкоди.

Крім того, в підсумковому документі визнається серйозний характер проблеми, що пов'язана з ВІЛ, вірусними гепатитами та іншими гемоконтактними інфекційними хворобами, які можуть передаватися в процесі використання ін'єкційних наркотиків.

Там також піднято питання про медичні потреби осіб, які вживають наркотики, включаючи антиретровірусну терапію для ВІЛ інфікованих і використання нових ліків, здатних виліковувати від гепатиту С. Це дуже важливо. Це питання життя і смерті.

У підсумковий документ також були включені дуже вдало сформульовані рекомендації для допомоги країнам в розширенні доступу до лікарських засобів, що підлягають суворому обліку, з метою надання медичної допомоги пацієнтам, наприклад, для полегшення болю у хворих на рак.

У рекомендаціях звучить рішучий намір допомогти країнам усунути ті численні бар'єри - від законодавчих до цінових - які обмежують доступ до цих контрольованих, але життєво важливих лікарських засобів.

Вчинення правильних дій стало ще більш нагальною потребою в контексті нещодавно прийнятих Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я резолюцій про паліативну допомогу та епілепсію, в яких йде мова про необхідність розширити доступ до лікарських засобів, що підлягають суворому обліку.

Пані та панове.

Ми ні на хвилину не повинні забувати про те, що кінцевою метою політики з контролю за наркотиками є порятунок життів. За оцінками ВООЗ від вживання наркотиків щороку гине до півмільйона людей, однак ця цифра є лише малою часткою тієї шкоди, яку завдає глобальна проблема наркотиків.

У деяких аспектах ситуація не поліпшується, а стає ще гіршою. Багато країн зустрічаються зі справжньою кризою через зростання числа загиблих або госпіталізованих до відділень невідкладної допомоги в результаті передозування наркотиками.

Майже кожен у цьому залі знає батьків, або читав про батьків, дитина яких має проблеми з наркотиками. Ці батьки хочуть, щоб їх дитину лікували, а не ув'язнювали. Відрадно бачити в порядку денному вашого засідання так багато пунктів, що стосуються розгляду стратегій профілактики вживання наркотиків, особливо серед молоді.

Країни і міжнародні організації продовжують боротися зі світовою проблемою наркотиків у всьому різноманітті її аспектів, і в зв'язку з цим ВООЗ закликає при прийнятті рішень опиратись на медичні і наукові факти, а не на емоції і ідеології.

Будьте впевнені, що ВООЗ продовжить працювати в аспектах світової проблеми наркотиків, що стосуються громадського здоров’я, у співпраці з відповідними установами ООН, включаючи ЮНОДК і інших партнерів, і ця діяльність буде займати помітне місце в порядку денному майбутніх засідань наших керівних органів.

Бажаю вам найпродуктивнішою роботи.

Дякую вам."
Здоров'я - це основна мета боротьби з наркотиками Здоров'я - це основна мета боротьби з наркотиками Reviewed by Віктор Ляшко on 09:05:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.