Про іншу філософію здоров'я

На цьому тижні натрапив на два цікавих блоги. Не медичної тематики. У цих блогах спеціалісти ІТ-технологій розповідають про своє враження від життя в Данії та Англії. І в першому, і в другому випадку у враженнях знайшлося місце медичному обслуговуванню. Як на мене, то досить корисно читати про те, як побудована система в інших країнах саме через історії людей не медиків.Перший блог від Олександра Скакунова на НВ.STYLE під назвою «Чотири роки життя в Данії: чому я повернувся в Україну. Блог програміста». Під лінком весь текст, а ось витяг про медицину в Данії.

"У Данії два рівні медицини: Передній Фронт і Справжня Медицина. Передній Фронт — це мережа приватних терапевтів (часто з кваліфікацією, що має бажати кращого, навіть порівняно з Україною), які вам потрібно пройти, щоб отримати доступ до дорогої Справжньої Медицини. При спілкуванні з терапевтами Переднього Фронту найчастіший рецепт — «посидьте вдома, попийте чаю і чекайте поки пройде». Якщо у вашої дитини температура менше 40 градусів, ніхто до вас не прийде - пийте чай.

Навіть у пологовий будинок вас не повезе швидка допомога, а самі сядете в таксі і приїдете — тільки не занадто рано. До речі, як виглядає датський пологовий будинок і як проходив процес пологів, я задокументував з фоточками. А про госпіталь Hvidovre зняв ціле відео


Все це пов'язано з тим, що у них інша філософія здоров'я. Якщо у нас «здоров'я» — це відсутність симптомів хвороби (тому аптеки на кожному куті), то в них - це «запас міцності», тому діти в садку багато гуляють надворі навіть в дощ і сніг, а дорослі багато займаються спортом і часто спокійно сидять на асфальті. Ну і пологи — вже настільки вивчений і формалізований процес, що розрахувати оптимальний час прибуття в госпіталь не становить праці.

І, звісно, дуже дорога стоматологія — при декількох пломбах дешевше поїхати в Київ і зняти готель."Другий блог від розробника Badoo Антона Русакова під назвою «Поїхав жити в Лондон»

"Медичне страхування в Великобританії включає в себе медичне та стоматологічне страхування. Badoo (фірма де працює Антон) надає обидві. За два з половиною роки перебування в Лондоні першою я жодного разу не скористався, а ось стоматологічною постійно користується вся сім'я. Просто так записатися до платного лікаря не можна: спочатку потрібно отримати направлення в тій клініці, де ти поставлений на облік (і видають ці направлення зазвичай вкрай неохоче).

Коли ж заповітний папірець отриманий, залишається тільки подзвонити в страхову компанію і попросити записати тебе на прийом до потрібного фахівця (можуть попросити переслати направлення). Через деякий час повідомлять час і місце прийому. А ось послуги стоматолога оплачуєш сам, після чого заповнюєш спеціальну форму на сайті - і тобі відшкодовують від 80% до 100% вартості лікування.

Стати на облік можна в будь-якій клініці, що входить в систему NHS (National Health Service). Зробити це в онлайні вийде не у всіх клініках - доведеться з'явитися особисто. На кожного члена сім'ї видадуть анкету, дитячі відрізняються від дорослих наявністю інформації про щеплення. До цього, до речі, краще підготуватися завчасно.

Перед переїздом ми переклали англійською весь список щеплень дітей (з датами), але зіставити їх зі списком в Великобританії все одно виявилося проблематично. Однак великих труднощів не виникло: лікарі прийняли наш список і розібралися з цим питанням самостійно (кілька разів нас вже запрошували на щеплення).

Щоб скористатися допомогою безкоштовної медицини, потрібно спочатку записатися на прийом (телефоном, особисто або через інтернет). Записати можуть і на наступний день, іноді прийом можливий у той же день (якщо, наприклад, подзвонити в 8:30 ранку). Якщо є гострий біль, можуть увійти в становище і знайти «вікно» в день звернення.

На прийом потрапляєш до терапевта, описуєш свою проблему, а він вже вирішує, направити тебе до іншого лікаря або виписати антибіотики (порекомендувати болезаспокійливі). І для того, щоб лікар тобі виписав якісь ліки або дав направлення до іншого фахівця, повинні бути досить вагомі причини. Все, звичайно, залежить від GP (аналог терапевтів широкого профілю). Ще є Walk-in NHS center, куди можна прийти без запису з невеликою травмою (якщо, наприклад, раптово впав з велика в неділю і сильно забився).»

Цікаві історії. Особливо з урахуванням того, що оприлюднений днями проект Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» передбачає створення й у нашій країні служби, яка буде схожа на NHS (National Health Service).


Про іншу філософію здоров'я Про іншу філософію здоров'я Reviewed by Віктор Ляшко on 18:19:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.