Ех жінки, підкачали...

Завдяки діяльності Центру громадського здоров’я МОЗ України поширеність куріння серед молоді зменшилась на 28%.


Саме так міг би я розпочати свій допис про сьогоднішній захід в УНІАН на якому представляли результати загальнонаціонального опитування щодо куріння в Україні. І це була б така собі відповідь тим, хто наразі при обговоренні існуючих у цій сфері проблем, весь час киває лише в сторону цієї новоствореної установи. При цьому вони абсурдно вважають, що всі проблеми зі здоров’ям українців з’явилися лише після створення Центру. В мене постійно виникає запитання, а чому будь-які позитивні зміни, які з’явилися за цей же проміжок часу ці критики не відносять до перемог Центру?

Міг би, але не розпочну. Краще розповім чому написав такий заголовок.

За результатами опитування щодо куріння дорослого населення в Україні у 2013 та 2017 роках відмічається ріст лише одного показника - кількість сигарет викурених жінками за день. Цього року жінки курять по 11,7 сигарет за добу, а в 2013 році лише по 10,5. Інші показники більш-менш. Є зниження. Хоча й не таке, яке б давало спокійно жити фахівцям з громадського здоров’я.

Фото ГО "Життя"
Насторожує інше. Частка щоденних курців, які впродовж останнього року курили елеткронні сигарети, становить 5,6% серед чоловіків та 3,9% серед жінок, а кальян - 7,7% та 6,8% відповідно. Пам’ятаєте я писав про кальянне зло в ресторанах? Сьогодні Оксана Тотовицька, медіа-координаторка Українського центру контролю над тютюном, озвучила цифру - 50%. Тобто із 100 запитів/скарг на проведення перевірок закладів у яких курять кальян, Держпродспоживслужба отримала 50% відмов на проведення такого позапланового заходу від регулятора (зі слів Оксани, Мінекономіки). І це погана тенденція.

Однак є речі, які надихають. На заході були присутні два народні депутати, які повідомили про законопроекти №2820 та №4030а. Перший покликаний імплементувати рамкову Конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну та Директиву 2014/40/ЄС. Завдяки реалізації другого із вітрин магазинів приберуть креативну викладку сигарет щоб повністю викорінити рекламу тютюну із місць продажу.

І наостанок скажу, що щасливим можна бути й без сигарети! Пам'ятайте це не тільки в Міжнародний день щастя!

І ще. Ось ця діяльність громадських організацій і є частиною системи громадського здоров'я! І нам треба відпрацьовувати механізми державного фінансування такої діяльності та перестати спрямовути кошти на процеси, які не працюють.
Ех жінки, підкачали... Ех жінки, підкачали... Reviewed by Віктор Ляшко on 21:18:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.