Лихо не лише під кнопками

Канадська компанія CleanSlate розробила новий пристрій CleanSlate UV Sanitizer, який швидко і ефективно знижує рівень мікробного забруднення мобільного пристрою. Вважаєте, це бажання виділитись чи вимога часу?


Технологічні пристрої, які стали супутниками нашого повсякденного життя одночасно стали й новими факторами передачі інфекційних хвороб. Не знаю як інші, а я розпочав відслідковувати цю тенденцію, коли вперше почув про результати дослідження мікробного забруднення мобільних телефонів студентів медичного університету. Було це у листопаді 2013 року на ІІІ Міжнародному конгресі з профілактики інфекцій, що пов’язані з наданням медичної допомоги.

Зізнаюся, що результати тоді мене вразили. Звичайний мобільний телефон набагато брудніший, ніж ми думаємо. На кожному четвертому телефоні є патогенні бактерії. І хоча ми миємо руки, телефони, в кращому випадку, чистимо дуже рідко.  Тому вони стають сильно забрудненими, хоча це і не завжди помітно візуально.

Схожий експеримент ми провели з редакцією газети "Сьогодні" в лабораторному центрі. Результати опублікували в статті "Лихо під кнопками". Розумію, що це не наукова стаття, але й для офісних приміщень забруднення телефонів немає такого критичного значення, як для лікарень.

Ця проблема дуже важлива для медичних закладів, де пацієнти постійно перебувають у зоні ризику «підхватити» втрутрішьолікарняну інфекцію. У цих закладах, особливо в наших умовах, навіть спеціально прийняті заходи з дезінфекції не завжди успішні. І медпрацівники, якщо вони навіть часто дезінфікують свої руки, дуже рідко роблять це після того, як скористалися своїм смартфоном.

Протирати всі мобільні пристрої дезінфікуючим розчином не завжди зручно, тим більше, що хімічні речовини можуть пошкодити електроніку. А ефективність протирання серветками з дезінфікуючми речовинами, останнім часом взагалі піддають сумніву.Для вирішення зазначеної проблеми канадська компанія CleanSlate розробила новий пристрій CleanSlate UV Sanitizer, який ефективно і швидко знижує рівень забруднення мобільного пристрою. Не знаю чи це правда, але розробник говорить саме так.

Користуватися ним дуже просто. Потрібно просто покласти в нього свій пристрій і закрити кришку. Смартфон (планшет, годинник, телефон) автоматично переміщується в спеціальну ультрафіолетову камеру для знезараження і через 30 секунд повертається користувачеві. Цього часу цілком достатньо, щоб медичний працівник встиг вимити і свої руки. Для опромінення в пристрій вбудовано шість бактерицидних ламп.

За даними тестових випробувань CleanSlate UV Sanitizer знищує до 99.74% найбільш небезпечних для лікарень бактерій, таких як MRSA, E.Coli і C. Difficile. Всі тести проводилися в незаангажованих лабораторіях, які визначили, що ця технологія приблизно в 250 разів ефективніше, ніж у моделей конкурентів.

Крім того, що процес дезінфекції здійснюється дуже швидко, іншою перевагою технології є відсутність використання хімічних розчинів, що забезпечує повне збереження електроніки.

CleanSlate UV Sanitizer може використовуватися в клінічних умовах для різних цілей, як у роботі медичного персоналу установи, так і пацієнтами або їх відвідувачами. Вже зараз кілька лікарень використовують їх у відділеннях невідкладної допомоги та інтенсивної терапії.

Будемо слідкувати за розвитком цієї технологій. А щоб перейнятися актуальністю проблеми внутрішньолікарняного поширення інфекційних хвороб, пропоную переглянути фото, яке зроблене з презентації працівників Києво-Могилянської академії.


Лихо не лише під кнопками Лихо не лише під кнопками Reviewed by Віктор Ляшко on 18:06:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.