Всесвітній день гемофілії

Почути їх голоси. Це цьогорічний девіз Всесвітнього дня гемофілії (World Hemophilia Day), який щорічно 17 квітня проводять Всесвітня федерація гемофілії (World Federation of Hemophilia, WFH) і Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).Розповсюдженість гемофілії у більшості європейських країн становить 13-18 на 100 тис. чоловічого населення, або за даними ВООЗ та Всесвітньої федерації гемофілії 1 : 10 000 новонароджених хлопчиків. У всьому світі нараховується біля 350 тис. хворих на цю хворобу. Виходячи з цього, вітчизняні фахівці передбачають, що в Україні проживає біля 3000 хворих на гемофілію.

Сама дата, 17 квітня, приурочена до дня народження засновника WFH Френка Шнайбеля і відзначається з 1989 року в багатьох країнах світу.

Основна ціль цього дня - привернути увагу суспільства до проблеми гемофілії і зробити все можливе для покращення медичної допомоги, яка надається хворим з цим невиліковним генетивним захворюванням.

З нагоди Всесвітнього дня гемофілії 19 квітня Всеукраїнське Товариство Гемофілії проведе традиційну Школу гемофілії на території київського стадіону "Динамо". Планується, що під час заходу відбудуться зустрічі з відомими футболістами клубу "Динамо", екскурсія до музею "Динамо", майстер-клас за участю зірок українського футболу.


Всесвітній день гемофілії Всесвітній день гемофілії Reviewed by Віктор Ляшко on 18:11:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.