На роботу пішки, на велосипеді або авто. Вплив на здоров'я

Регулярна ходьба до роботи пішки, а також їзда на роботу на велосипеді - покращує психічне здоров'я людей, порівняно з людьми, які добираються до роботи на власному автомобілі.


У Великобританії в лютому цього року було опубліковано результати дослідження, які показали, що люди, які добираються до роботи пішки, менше задоволенні життям, ніж ті, хто достається до роботи на власному автомобілі.

Однак нове дослідження, опубліковане в журналі Preventive Medicine, суперечить наведеним раніше даним.

Команда британських вчених проаналізувала дані за 18 років, про майже 18 тисяч громадян Великобританії у віці від 18 до 65 років. Мета дослідження - оцінка різних аспектів психічного здоров'я учасників, у тому числі вміння чинити опір почуттю власної неповноцінності, долати нещастя, частота безсонних ночей і здатність вирішувати проблеми, що виникають.

Відомі фактори, які впливають на психічне здоров'я, також були враховані, зокрема матеріальні статки, наявність дітей, характер роботи та інше.

Результати їх роботи показали, що нерідко люди, які поліпшили своє матеріальне становище, змінювали спосіб добиратися на роботу: вони залишали автомобіль і йшли на роботу пішки або їхали на велосипеді. Пояснювали вони це можливістю легше сконцентруватися на роботі та відсутністю напруги, яка виникає при водінні автомобіля.


Дослідники також відзначають, що ці психологічні переваги є лише доповненням до величезної кількості переваг з боку фізичного здоров'я, які людина набуває вибираючи пересування пішки або на велосипеді. Навіть переміщення на громадському транспорті дає більше психологічне благополуччя, ніж водіння автомобіля.

"Отримані нами результати були цілком очікувані і логічні. Лише одне стало для нас несподіванкою: виявляється пасажири громадського транспорту менш схильні до психологічного дискомфорту, ніж водії. Були підстави вважати, що натовп пасажирів громадського транспорту та інші його негативні чинники - можуть стати причиною для стресу. Однак автобус або поїзд дає можливість людині почитати і розслабитися, а між роботою, будинком і зупинками з'являється можливість пройтися пішки. Мабуть саме це дає людям більший психологічний комфорт, ніж напружена їзда жвавими міськими вулицями на своєму автомобілі" - говорить Адам Мартін, провідний автор дослідження,

Час в дорозі на роботу також було визнано важливим. Чим довше автомобіліст їхав до роботи, тим гіршим був його психологічний стан. І навпаки - чим довше пішохід або велосипедист їхав до роботи, тим краще він себе почував.
На роботу пішки, на велосипеді або авто. Вплив на здоров'я На роботу пішки, на велосипеді або авто. Вплив на здоров'я Reviewed by Віктор Ляшко on 22:43:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.