Вакцинація: експеримент, який ви ніколи не побачите

Пропоную вашій увазі переклад статті педіатра Чада Хайса. Стаття дуже цікава, вам сподобається."Я бачив багато постів у соціальних мережах і коментарів, в яких йде мова про відсутність будь-яких досліджень, які б доводили ефективність і безпечність каландаря щеплень Американського центру з контролю за захворюваннями.

Як педіатр, я спочатку прочитав це і здивувався. Але тепер, я, здається, розумію.

Я вважаю, малося на увазі, що у нас немає "ідеального" дослідження.

Люди науки і медицини часто вимагають якісно зроблені наукові дослідження, як наприклад використання подвійного сліпого методу, ранодомізованних і плацебо-контрольованих експериментів.

Так чому ж не застосувати ті ж самі вимоги до календаря щеплень? Чому ніхто так і не провів подібне дослідження?

Це не так і важко, правда. Все що нам потрібно це дві групи дітей. Це повинні бути досить великі групи дітей: по півмільйона дітей у кожній. Це дуже велика кількість дітей, але ось чому це важливо: у той час, як смерть від кору досить звичне явище (1 випадок на 1000), алергічні реакції на вакцину трапляються в 1 випадку на мільйон доз або близько того.

Побічні ефекти від вакцини настільки рідкісні, що якщо ми візьмемо лише кілька сотень дітлахів, ми побачимо, що деякі з них померли від хвороби, але можемо вирішити, що побічні ефекти від вакцин не трапляються в принципі.

Ми повинні випадковим чином розділити дітей, так, щоб групи були якомога більш схожі для тестування потрібної нам речовини (тобто, вакцини). У нас буде однакове процентне співвідношення новонароджених, дошкільнят і дітей старшого віку в кожній групі.

У групах буде однакова кількість дітей з імунодефіцитами, дітей, яким проводять хіміотерапію та з іншими медичними проблемами. Звичайно ж, нам треба розділити ці дві групи географічно. Знаю, це може бути незручно ... але заради науки. Нам не потрібно, щоб хтось нечесно скористався колективним імунітетом (якщо він взагалі існує). Можливо треба було б позичити парочку прямокутних штатів у середині країни (Колорадо і Вайомінг). Групи не повинні змішуватися. Тому ми побудуємо стіну і змусимо Мерколу виділити на це гроші.

Тепер про наше "втручання". Перша група дітей буде іммунізуватись за звичайним календарем щеплень (за винятком, звичайно, тих дітей, яким вакцинація протипоказана).

Начебто, цей календар захищає дітей від довгого списку інфекцій: дифтерія, правець, коклюш, гемофільна інфекція типу В, пневмокок, поліомієліт, ротавірусна інфекція, гепатит А, гепатит В, кір, свинка, краснуха, вітряна віспа, папіломавірус людини, менінгококова інфекція та грип.

Зауважте, я сказав "начебто" тому що я їм не вірю. Немає ніякого значення у що я вірю. Ми шукаємо факти.

Друга група дітей буде ходити до тих же лікарів і буде вірити, що вакцинується, але насправді, буде отримувати плацебо. Просто ін'єкція сольового розчину. Знаю, це означає колоти дітей просто так. Але якщо ми збираємося зробити це дослідження, то давайте зробимо його за правилами.

Не можна дати батькам зрозуміти в якій групі їхні діти. Вони можуть бути більш обережними, якщо дізнаються, що чиїсь діти невакциновані. При цьому батькам в обох групах дозволено зміцнювати імунітет дітей, так, як їм заманеться.

Ну от і все. Тепер нехай діти живуть звичайним життям. Діти в обох групах будуть ходити в садок, гуляти разом після школи, робити все те, що роблять зазвичай тінейджери. Діти будуть чхати, сякатися і займатися сексом.

Ми дозволимо фекально-оральній передачі зробити свою справу. Діти будуть наступати на іржаві цвяхи. Це буде бактеріальний бенкет. Тому що це життя.

Кожні кілька місяців ми будемо влаштовувати поїздки, щоб дозволити дітям літати або відвідувати тематичні парки і зустрічатися з дітьми з інших країн - дітьми, яких ніколи не вакцинували (навіть плацебо). Тому що в реальному світі такий ризик є.

А потім, наступні кілька десятиліть ми будемо просто спостерігати. Мені б хотілося, щоб це тривало трохи менше, але для правильного дослідження нам потрібен час. Час, щоб розвинулася хронічна печінкова недостатність від гепатиту або рак від вірусу папіломи людини.

Потрібен час, щоб дочекатися підгострого склерозуючого
лейкоенцефаліту (ускладнення після кору, яке вражає нервову систему і проявляється іноді через десятиліття після хвороби). Потрібно почекати, і маленькі дівчатка виростуть, завагітніють і народять дітей з важкими вродженими вадами після перенесеного кору. Якщо дослідження буде коротке, то ми упустимо багато важливих даних.

Також ми будемо шукати ускладнення після вакцинації. Ми встановимо систему звітності, в якій хто завгодно буде доповідати про що завгодно, що на думку людини з'явилося через вакцину.

Звичайно ж, звіти про ускладнення будуть в двох групах. І це добре, тому що ми не хочемо нічого пропустити. Нехай це навіть заяви про автокатастрофу, утоплення і перетворення в Халка, які, на думку, потерпілих відбулися через щеплення.

Щоб отримати реальну інформацію з цих даних, нам потрібні шаблони. Тому що, якщо ми вакцинуємо мільйони дітей, ми повинні побачити реальні побічні ефекти, які проявляються більш ніж один раз.


І коли ми знову будемо звертатися до данних, ми повинні пам’ятати, що якщо в дитини була лихоманка через декілька днів після вакцинації, причиною цього може бути взагалі не щеплення. Ось тут нам і допоможе група з плацебо. Група з плацебо не повинна мати жодних побічних ефектів. Жодних!

Звичайно ж, у цих дітей буде аутизм, алергія та інші реакції. Тому що це, на жаль, стається. Проте ми зрозуміємо, що це не через щеплення. Ми порівняємо відношення побічних ефектів з щепленою групою і якщо співвідношення, наприклад, аутизму, буде однакове, то ми можемо заявити, що вакцинація не визиває аутизм.

І, на кінець, коли ми зберемо данні за десятиліття, про те, скільки дітей захворіло, скільки отримало ускладення і скільки померло, ми зможемо сказати хто в якій групі був.

Я маю надію, що вам стало зрозуміло (якщо не було зрозуміло до цього часу) чому таке дослідження не провели і не проведуть ніколи.

Вакцини захищають від хвороб. Вони захищають від хвороб ваших дітей, дітей ваших друзів і людей, яких не можна вакцинувати. Вакцини захищають і рятують ваших дітей від раку. Вакцини рятують життя.

Вони безпечені, ефективні і дешевші від будь-якого іншого медичного втручання. Але в нас відсутні результати подвійного сліпого і рандомізованого експерименту. Але в нас є кращі докази."

Оригінал - http://www.chadhayesmd.com/vaccinestudy/

Від себе додам: прислухайтесь, будь-ласка, до порад лікарів та зробіть щеплення собі та своїм дітям. 

А щоб легше було дітей переконати зробити щеплення, покажіть їм ось цей мультфільм!
Вакцинація: експеримент, який ви ніколи не побачите Вакцинація: експеримент, який ви ніколи не побачите Reviewed by Віктор Ляшко on 16:52:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.