Легких сигарет не буває!

Учені з Університету штату Огайо закликали американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) обмежити виробництво "легких" сигарет. Дослідники заявили, що технологія виробництва цих сигарет не робить їх менш шкідливими, як заявляли виробники, а зовсім навпаки.


"Легкі" сигарети відрізняє від звичайних перфорований фільтр. Передбачається, що з його допомогою курець вдихає не тільки дим, а й повітря, що проходить через отвори у фільтрі, і, таким чином, в організм потрапляє менше диму. Випускати такі сигарети почали ще в 1950-х після появи досліджень про зв'язок куріння і раку легенів. Сучасні ж дослідження показують, що куріння "легких" сигарет не знижує шкоду для організму курця.

Вчені з Університету штату Огайо провели метааналіз 3284 документів: наукових робіт з хімії і токсикології, клінічних досліджень і внутрішніх документів тютюнових компаній. Вони прийшли до висновку, що істотне зростання випадків аденокарциноми легені в останні 50 років пов'язаний з популярністю так званих "полегшених" сигарет. Аденокарцинома - найпоширеніший тип раку легенів, кількість випадків якого зростає рік від року, незважаючи на те, що число курців знижується.

Поширеність випадків аденокарциноми та інших захворювань, Journal of the National Cancer Institute:

Учені пов'язують це явище з курінням "легких" сигарет. Завдяки отворам у фільтрі така сигарета горить повільніше і курець вдихає більше токсичних речовин. Негативний ефект зберігається навіть через роки після того, як людина кинула курити. З цим і пов'язують зростання випадків аденокарциноми при зниженні числа курців.

Робота була опублікована в журналі Journal of the National Cancer Institute.

Наразі у США, Австралії і країнах Євросоюзу виробникам заборонено маркувати сигарети словами "легкі" та "полегшені". Однак, випускати сигарети з перфорованим фільтром дозволено.

А що у нас? У нас активісти та народні депутати вже чималий час намагаються довести важливість прийняття антитютюнових законопроектів №2820 та №4030а. Черговий брифінг на цю тему відбудеться 23 травня о 14:15 на прес-поінті ВРУ за участі народних депутатів Ольги Богомолець, Олега Мусія, представника ВООЗ та професора-нейрохірурга Миколи Поліщука.

Взагалі-то, про цікаві події у сфері громадського здоров'я, які відбуваються в Україні, можна дізнаватися в цьому блозі на сторінці "Події".
Легких сигарет не буває! Легких сигарет не буває! Reviewed by Віктор Ляшко on 19:46:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.