Public Health. California: день 2


Кажуть, що розібратись у хитросплетіннях системи охорони здоров’я США досить складно. Правду ж кажуть. 


На другий день навчальної поїздки відвідали Департамент громадського здоров’я Сан-Франциско (San Francisco Department of Public Health.)

Минулого разу я згадував, що система громадського здоров’я штату Каліфорнія розбита за округами (58 округів + 3 міста), які є повністю незалежними. Сан-Франциско один із них.

Маленький відступ. Склалося враження, що в Каліфорнії в закладах і установах, що причетні до системи охорони здоров’я, навіть в управлінських, діє поняття: чисті руки понад усе. Відчуття, що диспенсери розміщені всюди. Окрім туалетів, бо там є мило!


І не просто стоять, а й виконують свою безпосередню функцію. Оскільки (о диво), вони дійсно заправлені антисептиками. Повірте на слово. Я скористувався всіма, що траплялися на дорозі )).

Тепер щодо самого Депаратаменту. В Сан-Франциско відсутній окремий департамент, який займається питаннями надання медичної допомоги. Тому Департамент громадського здоров’я складається з двох ключових підозділів: 

POPULATION HEALTH DIVISION - підрозділ, який вирішує проблеми у сфері охорони здоров'я, в тому числі ті, що стосуються безпеки пацієнтів, зміцнення здоров'я та профілактики, а також здійснює моніторинг загроз для здоров'я населення, сприяє поліпшенню якості повітря і води. В окремий розділ роботи винесено інформування мешканців міста про негативні наслідки вживання тютюну для здоров’я. Реєстрація інфекційних хвороб також відноситься до функцій цього підрозділу.

SAN FRANCISCO HEALTH NETWORK - підрозділ, який регулює та безпосередньо надає медичні послуги тисячам застрахованих і незастрахованих жителів Сан-Франциско, в тому числі найбільш уразливим групам, як соціальної так і з медичної точки зору. Як він взаємодіє з існуючими системами медичного страхування опишу іншим разом. Але одну цифру зазначу: навантаження на лікаря первинки 1600 осіб (1200 активних/регулярних пацієнтів).

Структура Департаменту:


Видатки Департаменту громадського здоров’я за фінансовий рік 2015/2016:

Якщо хочете дізнатись про HEALTH COMMISSION, яка ієрархічно знаходиться вище Департаменту, рекомендую натиснути тут.

Звітують про реєстрацію інфекційних хвороб медичні працівники та лабораторії (про виявлення збудників) за наступною схемою:

і такими нозоологіями:

З 2016 року в Каліфорнії на законодавчому рівні усунено поняття "відмова від щеплення за особистими переконаннями". Після цього (всього за рік) відсоток охоплення щепленнями досяг 95,6%. Ось що значить правильно прийняте управлінське рішення за результатами розслідування спалаху кору. Останній розпочався з відвідувачів Діснейленду.

За рік проти грипу вакцинується приблизно 40 тисяч людей (населення міста близько 850 тис.).

Здоров’ям дітей опікуються фахівці підрозділу "POPULATION HEALTH DIVISION" та 30 медичних сестер в міських школах. На запитання про найбільшу проблему у сфері громадського здоров’я з цього питання, отримав неочікуванну відповідь - стрес у ранньому віці.

У місті функціонує понад 16 медичних інформаційних систем - першочергове завдання Департаменту інтегрувати їх в єдину мережу. А всього є майже 60 електронних систем, які збирають інформацію про людину.

Щодо програм зменшення шкоди для споживачів ін'єкційних наркотиків: у Сан-Франциско нещодавно дозволили продавати повнолітнім необмежену кількість шприців без рецепту. Також можна обмінювати шприці в аптеках (або за незначну плату, або принести використаний шприц і тобі дають новий). 


Доволі активно (за гроші виділені Департаментом) допомогають у цих програмах неурядові організації. В місті створені команди навігаторів - люди, які приводять пацієнтів у систему. Чому Департамент виділяє на це кошти? Тому що є результат - дуже низький відсоток інфікування ВІЛ парентеральним шляхом. 

До речі, ми відвідали дві точки обміну шприців у неурядових організаціях. Незабуваємо, скажу я вам. 

Є чому повчитися в Департаменту громадського здоров’я Сан-Франциско в частині боротьби з вірусним гепатитом С. Але це вже почитайте безпосередньо на їх сайті: www.EndHepCSF.org
Далі буде...

Public Health. California: день 2 Public Health. California: день 2 Reviewed by Віктор Ляшко on 00:39:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.